stat
Impreza już się odbyła

Popołudniowy Rynek w Oliwie

  • piątek, 24 września, godz. 14:00 - 19:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, Rynek w Oliwie, ul. Polanki 1a
  • Bilety
    wstęp wolny

Już w najbliższy piątek zorganizowana zostanie druga edycja Popołudniowego Rynku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapracowanych mieszkańców miasta, tego dnia zakupy na targowisku w Gdańsku Oliwie będzie można zrobić w godzinach popołudniowych - od 14:00 do 19:00.

lis 19-21

piątek - niedziela

Gdańsk,
bilety 10 zł
sty 20-23

czwartek - niedziela

Gdańsk, Sopot,
bilety 59 zł
Rynek w Oliwie to nie tylko poranny targ oferujący sprzedaż lokalnych i sezonowych produktów. Z wizytami na targowisku wiąże się wiele historii, a od dekad stanowi ono miejsce nie tylko robienia zakupów, ale też spotkań i integracji lokalnej społeczności. Popołudniowy Rynek jest propozycją dla osób, które choćby ze względu na godziny pracy nie mogą sobie pozwolić na zakupy w godzinach porannych.

W trakcie Popołudniowego Rynku będzie można kupić m.in. świeże warzywa i owoce, nabiał, miody ekologicznej produkcji, a także domowe przetwory i wypieki - idealne na weekendowe spotkania przy kawie. Poza zakupami spożywczymi znaleźć będzie można także wystawców znanych wcześniej z Pchlich Targów. Zachęcamy, by zakupy połączyć ze spotkaniem z przyjaciółmi i miło spędzić popołudnie na specjalnie przygotowanej na to wydarzenie strefie gastro i relaksu.

"Targowiska powoli stają się realną alternatywą dla supermarketów, które zdominowały polski rynek żywności w miastach. Rozmowa z lokalnym producentem pozwala na poznanie naturalnych procesów produkcji oraz zwiększanie świadomości na temat jakości spożywanego jedzenia. Ludzie i produkty już tu są! To czego teraz potrzeba to poprawa sposobu funkcjonowania targowisk, ich estetyki oraz wzbogacenia ich funkcji społeczno-kulturowej. Chcemy by targowiska ponownie stały się centrum życia lokalnej społeczności - miejscem zakupów, spotkań i rekreacji." - zaznaczył Piotr Czyż, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Miasto.

Rynek w Oliwie jest jednym z działań większego projektu "Na Rynek!". Projekt ten jest inicjatywą zmierzającą do zachęcenia Polaków do korzystania i przebywania na miejskich targowiskach, gdzie klienci otrzymują sprawdzony, lokalny produkt wysokiej jakości po atrakcyjnych cenach - bez pośredników handlowych. Dzięki temu korzystają zarówno kupujący jak i sprzedający.


Rekrutacja wystawców jest cały czas otwarta, zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane sprzedażą warzyw, owoców, artykułów spożywczych, kwiatów i własnych wyrobów. W celu rezerwacji stoiska prosimy o kontakt z Natalią Gąsior pod numerem 504 249 573 lub pod adresem mailowym: kontakt@rynekwoliwie.pl. Cennik i inne szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://rynekwoliwie.pl/dla-sprzedawcow/.

Projekt jest częścią programu: "Na Rynek - Strategia Regeneracji Rynków" realizowanego przez Inicjatywę Miasto, Politechnikę Gdańską, Akademię Sztuk Pięknych , finansowego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.