stat
Impreza już się odbyła

Pomorze jest kobietą. O Dniu Kobiet i lokalnej herstorii

  • poniedziałek, 8 marca, godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Online

Skąd wziął się Dzień Kobiet? czym jest herstoria? Dlaczego w polskiej historii tak mało mówi się o kobietach i czy warto o nich przypominać? Czy w lokalnej historii znajdziemy warte uwagi postaci kobiece? i co wspólnego z odzyskiwaniem lokalnej herstorii ma praca w stoczni? Zapraszamy do udziału w rozmowie i webinarium: "Pomorze jest kobietą. O Dniu Kobiet i lokalnej herstorii"

kwi 15

czwartek, godz. 9:30

Online
Wstęp wolny

w każdy wtorek (do 04.05), godz. 10:00 - 15:00

Online
bilety 75 zł
Spotkanie poprowadzi Anna Zielińska-Fedoruk, badaczka losów kobiet w Stoczni Gdańskiej i nie tylko. Ania Zielińska-Fedoruk historyczka, archeolożka, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Działaczka w grupie społecznej Metropolitanka, twórczyni i autorka trasy Prekursorek po Starym i Głównym Mieście w Gdańsku, przewodniczka po terenach postoczniowych. Opracowała szlak bitew i walk w Gdańskich Miniaturach oraz herstoryczną trasę gdańskich emancypantek w ramach wydarzenia 100 lat Gdańszczanki! Za Stulecie Praw Wyborczych!. Twórczyni programów edukacyjnych i scen ariuszy lekcji z zakresu historii, antydyskryminacji i przedsiębiorczości. Koordynatorka projektów edukacyjnych i kulturalnych, współpracuje także przy projektach międzynarodowych. W 2018 roku współkoordynowała projekt 100 kobiet na 100-lecie praw wyborczych, w ramach którego napisała ponad 20 biogramów kobiet zasłużonych dla Gdańska i Pomorza. Współautorka tekstów do zaktualizowanej aplikacji Stocznia jest kobietą. Lubi uczyć się nowych rzeczy i spacerować po lesie.

Spotkanie na żywo odbędzie się na Facebooku Biblioteki Gdynia, w poniedziałek 8 marca. Startujemy o godzinie 18.00!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.