stat
Impreza już się odbyła

Pomorskie Smaki (9 opinii)

Wydarzenie w ramach

To, co najlepsze w pomorskim dziedzictwie kulinarnym! Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk zaprasza na prezentację bogactwa kulinarnego i kulturowego subregionów Kaszub, Kociewia, Żuław i Powiśla.

w każdą niedzielę (od 07.06 do 28.06.2020), godz. 9:00 - 15:00

Wstęp wolny
- stoiska artystów ludowych z wyrobami rękodzieła: rzeźba, haft, ceramika, wyroby z rogu;
- stoiska z regionalnymi, tradycyjnymi przysmakami i lokalną żywnością;
- gotowanie na żywo dań regionalnych oraz ich degustacja;
- występy zespołów folklorystycznych

Podczas Pomorskich Smaków odbędą się też finały dwóch ciekawych konkursów: kulinarnego o Laur Marszałka Województwa Pomorskiego oraz na krótkie formy teatralne i filmowe "Pomorski Obraz Kapitału Ludzkiego". Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody! Pomorskie Smaki to festyn dla całej rodziny! Pełen atrakcji i dl a dużych, i dla małych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych - np. ceramiki, decoupage, haftu, a nawet nauczą się śpiewać po kaszubsku.

Rodzice dowiedzą się od rolników i producentów z Pomorza, jak wytwarza się naturalną żywność, zobaczą, jak przyrządza się regionalne potrawy według receptur znanych od pokoleń, będą mogli też wielu dań posmakować. A wszystko to okraszone dużą dawką ludowej muzyki i przyśpiewek. W programie również konkursy, w których do zdobycia będą upominki promujące województwo i fundusze unijne

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.