• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Półrecitale fortepianowe: Elżbieta Pasierowska-Kołodziej, Kordian Góra (1 opinia)

Akademia Muzyczna w Gdańsku zaprasza na: Koncert fortepianowy z cyklu Siedmiu Koncertów Katedry Fortepianu z okazji Siedemdziesięciolecia Gdańskiej Akademii Muzycznej.

kwi 28

niedziela, godz. 16.00

Gdańsk,
Wstęp wolny

10 - 18 maja 2024

Gdańsk
bilety 10 - 126 zł
Kup bilet
Wykonawcy:
Elżbieta Pasierowska-Kołodziej, Kordian Góra

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie:
Elżbieta Pasierowska-Kołodziej
W.A. Mozart - Sonata B-dur KV 333
F. Chopin - Mazurki op. 24
F. Chopin - Nokturn cis-moll op. 27 nr 1
F. Chopin - Walce op. 34

Kordian Góra
S. Prokofiew - Wizje ulotne op. 22
S. Rachmaninow - Preludium D-dur op. 23 nr 4
M. Ravel - Walce szlachetne i sentymentalne


Organizacja:
Katedra Fortepianu

Miejsce:
Sala Koncertowa w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku


***


Elżbieta Pasierowska-Kołodziej
Ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu profesor Katarzyny Popowej-Zydroń. Studia podyplomowe odbyła w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie profesora Zbigniewa Śliwińskiego. Brała udział w Międzynarodowych Kursach Interpretacji w Weimarze, gdzie doskonaliła swe umiejętności w klasie fortepianu profesora Jacoba Lateinera (1990) oraz w klasie kameralistyki profesora Normana Shetlera (1993). W czasie studiów dwukrotnie została laureatką Konkursu na Stypendia Artystyczne Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1989 i 1990). W roku 1992 zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej w Suwałkach.
Jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Fortepianu oraz Katedrze Kameralistyki gdańskiej Akademii Muzycznej. Od 2012 roku pełni funkcję Prodziekana Wydziału Instrumentalnego, a od 2014 – Kierownika Zakładu Akompaniamentu. Od 1991 roku uczy gry na fortepianie i prowadzi zespoły kameralne w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku.
Koncertowała w Niemczech, Włoszech i Francji. W latach 2001 i 2002 brała udział w koncertach organizowanych przez Filharmonię Narodową w Warszawie w ramach Forum Lutosławskiego. Występuje z recitalami solowymi i kameralnymi w salach koncertowych północnej Polski (m.in. w Filharmonii Bałtyckiej).
Nagrała komplet pieśni F. Chopina z solistami Warszawskiej Opery Kameralnej – Ewą Mikulską (alt) i Witoldem Żołądkiewiczem (baryton) dla firmy DUX oraz pieśni B. Brittena z Ewą Mikulską dla Polskiego Radia.
Jest autorką monografii „Witold Lutosławski. Utwory kameralne z fortepianem: zagadnienia analityczno-interpretacyjne“ opublikowanej przez wydawnictwo Athenae Gedanenses w 2013 roku.
Uczniowie i studenci Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej są laureatami ponad 200 nagród w międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych konkursach pianistycznych oraz kameralnych, m.in. pierwszego miejsca międzynarodowych konkursów w Szafarni, Valletcie, Usti nad Łabą, Rydze, Bukareszcie, Budapeszcie, Kaliningradzie, Siguenzy, Broumovie, Nicei i Mediolanie.



Kordian Góra
Pianista, nauczyciel akademicki. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w Słupsku, początkowo pod kierunkiem Ewy Borgieł, a następnie u Barbary Zielińskiej. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Śliwińskiego i studia podyplomowe w Lucernie (Szwajcaria) w klasie fortepianu prof. Iwana Klansky’ego. Od 1992 roku prowadzi klasę fortepianu w macierzystej uczelni, a także w ZPSM w Elblągu i ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu. Laureat ogólnopolskich konkursów, festiwali, wielokrotny stypendysta Towarzystwa im. Fryderyka Chopina, zdobywca nagród pozaregulaminowych na XII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1990). Występował jako solista i kameralista w większości polskich filharmonii, a także w wielu krajach Europy (Niemcy, Szwajcaria, Belgia, Hiszpania, Rosja, Finlandia, Szwecja), Afryki (Maroko, Tunezja) i w USA. Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, a także dla Fundacji ‘Maestro’ w Los Angeles z muzyką Debussy’ego i Ravela. Wychował wielu laureatów międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i za granicą (m.in. w Chinach), bierze udział w pracach jury konkursów pianistycznych. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną został uhonorowany odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Opinie (1)

  • nie koncert tylko recital

    przy klarnecie zastosowano prawidłowe określenie a tu ????

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.