• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pola Nadziei na Pomorzu 2015

 • niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 10:00 - 17:00
 • Lokalizacja
  Gdańsk Sopot Gdynia Puck
 • Bilety
  wstęp wolny

26 kwietnia w Gdańsku, Sopocie, Gdyni i Pucku rozkwitną "Pola Nadziei na Pomorzu 2015", akcja, której głównym celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby pacjentów hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Jej istotnym elementem jest szerzenie mody na wolontariat, a znakiem rozpoznawczym - wolontariusze, którzy zbierają do puszek pieniądze na rzecz podopiecznych hospicjów, wręczając w zamian kwiat żonkila - symbol nadziei na odrodzenie.

Gospodarzami tegorocznej akcji będą: Fundacja Hospicyjna, Caritas Archidiecezji Gdańsk oraz pięć placówek paliatywno-hospicyjnych: Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Dom Hospicyjny im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni i Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Arcybiskup Metropolita Gdański Leszek Sławoj Głódź, Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz prezydenci miast Gdańska, Sopotu, Gdyni i burmistrz Pucka.

Dla mieszkańców Gdańska atrakcje rozpoczną się dzień wcześniej, w 7. Szpitalu Marynarki Wojennej
z Przychodnią w Gdańsku Oliwie (ul. Polanki 117), gdzie w godzinach 9:00-13:00 zorganizowany zostanie dzień bezpłatnego poradnictwa medycznego. Konsultacji udzielać m.in. będą: onkolog, chirurg, urolog, ortopeda, radiolog, kardiolog i laryngolog. Organizatorzy zapraszają również na cykl wykładów dotyczących schorzeń gruczołu krokowego "Prostata męska sprawa" oraz badania uroflowmetryczne i USG prostaty. Możliwe będą też pomiar cukru we krwi oraz badania krwi. Wszystkie usługi dostępne będą jedynie za datek na rzecz pacjentów hospicjum.

Główne imprezy gdańskiej akcji przewidziane zostały na niedzielę 26 kwietnia i umiejscowione na Targu Węglowym, w godzinach od 10:00 do 17:00. Tego dnia zastawią go zabytkowe samochody, wozy bojowe, sprzęt wojskowy, symulatory wypadków, a na żonkilowej scenie odbędą się koncerty zespołów "Anytime" i "Funkloopy" oraz Przemka Radziszewskiego i Pawła BIBY Binkiewicza - uczestnika "X Faktora". Wśród firmowych stoisk rozstawionych na Targu będzie można m.in. skorzystać z oferty przygotowanej przez Centrum Edu Park, Akademię Walki z Rakiem, Leasing Polski, restauracje "Malinowy Ogród" i "Crudo", Koło Gospodyń Wiejskich Paczewianki, Ogrodnictwo Jagatowo, CH Auchan, Fajne Baby, sklep "Zielony Spichlerz" oraz 7. Szpital Marynarki Wojennej.

O godzinie 11:30 spod Złotej Bramy wyruszy Żonkilowy Korowód, czyli przemarsz władz miasta, regionu oraz wszystkich Przyjaciół Hospicjum i Fundacji Hospicyjnej, będący wyrazem solidarności z osobami u kresu życia. Swój udział zapowiedziały reprezentacyjne orkiestry wojskowe i grupa bębniarska "Rodrigez i Przyjaciele". Jak każe tradycja, nadarzy się okazja do wspólnego zatańczenia zumby, poprowadzonej przez tancerzy ze Studia Tańca TOPdance i podziwiania Smoczych Łodzi na Motławie, a tegoroczną niespodzianką organizatorów będzie możliwość zwiedzania żaglowca "Generał Zaruski". Na polonadziejowej scenie usłyszymy koncerty zespołów rockowych oraz uczestników popularnych programów muzycznych, a także zobaczymy występy siatkarzy Lotos Trefl Gdańsk i gdańskich Wikingów, czyli drużyny futbolu amerykańskiego.

W Sopocie "Pola Nadziei" rozpoczną się o 13:00 żonkilowym pochodem ul. Monte Cassino (od kościoła św. Jerzego), z udziałem Władz Miasta oraz Pracowników Hospicjum, jego Przyjaciół i Wolontariuszy, który dotrze na Skwer Kuracyjny, gdzie odbywać się będą wszystkie przewidziane na ten dzień atrakcje. Na scenie wystąpią m.in.: zespół bębniarski "Kukakike", Chór Sceny Muzycznej Gdańsk oraz Zespół Pieśni i Tańca UG "Jantar".

Gdynia zaprasza w kilka miejsc. W godzinach od 11:00 do 15:00 w okolicach Skweru Arki Gdynia i Bulwaru Nadmorskiego, gdzie po przemarszu żonkilowej parady (od 11:30) w godzinach od 12:00 do 15:00 odbędzie się Festyn Rodzinny, pełen niespodzianek artystycznych oraz ciekawych propozycji dla najmłodszych. Warto zaznaczyć, że organizatorzy gdyńskiej odsłony Pól postanowili połączyć hospicyjne święto z dniem dawcy szpiku. Natomiast od 16.00 do 19.00 w Centrum Waterfront będzie grać muzyka... Wystąpią m.in. zespoły: "Gasp", "Dry", "Zespół z Ameryki", studio wokalne "Joko" oraz zespół "Farba".

Puck w ramach obchodów "Pól Nadziei" przygotował tradycyjnie wspaniały koncert. Zaraz po Mszy św. o 10:30, mniej więcej godzinę później, rozpocznie się koncert "Wiosenne inspiracje Krystyny Gedzik". Warto dodać, że z Pucka ruszy motocyklowa sztafeta, która podobnie jak przed rokiem, połączy miasta-gospodarzy hospicyjnej akcji.

Na "Polach Nadziei na Pomorzu" znowu będzie się dziać. To trzeba zobaczyć! Tam trzeba być!


Opinie