• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pokaz filmu McCurry. W pogoni za kolorem oraz rozmowa z Maciejem Moskwą

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

McCurry. W pogoni za kolorem/ McCurry: The Pursuit of Colour
reż. Denis Delestrac
2021 / Hiszpania, Wielka Brytania / 93min.

Po seansie spotkanie z Maciejem Moskwą poprowadzi Joanna Cichocka-Gula.

Pierwszy pełnometrażowy portret współczesnego amerykańskiego fotoreportera Stevea McCurryego autora kultowych fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia XX i XXI wieku: atak na WTC, wojny domowe w Libanie i Kambodży czy też ikoniczną zielonooką afgańską dziewczynkę.

paź 21

sobota, godz. 11:00

Gdańsk,
bilety 16 zł
lis 23

czwartek, godz. 18:00

bilety 12 zł
Film, który powstawał przez pięć lat, przedstawia kulisy jego życia i burzliwej 40-letniej kariery. Spędził ten czas samotnie, w ciągłym ruchu, z traumą, która często towarzyszyła jego pracy. Poznajemy kluczowe momenty jego dzieciństwa w Pensylwanii, w tym chorobę matki i poważny uraz ręki, a także liczne podróże po świecie, w trakcie których starał się w jednym kadrze przedstawić złożoność ludzkiego życia. W Indiach McCurry, który wówczas fotografował w czerni i bieli, doznał objawienia. Zaczął używać kolorowej kliszy, odkrywając, że kolor pozwala mu pokazać świat w jego pełnej, olśniewającej różnorodności. W filmie wywiady z rodziną, przyjaciółmi, kolegami i samym fotografem przybliżają nam historie kryjące się za jego zdjęciami.

Obserwujemy także poszczególne etapy procesu twórczego McCurryego, poznajemy niepublikowane do tej pory zdjęcia, jesteśmy świadkami zaangażowania w rejestrowanie kroniki naszych czasów, a przede wszystkim próby uchwycenia tego, co definiuje i jednoczy dziś ludzkość wyścigu z czasem w coraz bardziej podzielonym kulturowo świecie.

Partnerem cyklu kino na Goyki 2023 jest AQUA-Sopot #sopockiewodociągi.

Bilety: https://goyki3.pl/produkt/pokaz-filmu-mccurry-w-pogoni-za-kolorem-15-czerwca-godz-1800/

Opinie