• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
PATRONAT

Pokaz filmu Dziewczyny (Tytöt tytöt tytöt)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

DKF Miłość Blondynki zaprasza 26 listopada na pokaz filmu Dziewczyny (Tytöt tytöt tytöt) w ramach 7. edycji Nordic Focus Festival 2022.

mar 6

środa, godz. 18:00

bilety 39 zł
przedsprzedaż 29 zł
mar 14

czwartek, godz. 18:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
"Dziewczyny" Finlandia, 2022, 100 min.
Nagrodzone na festiwalu Sundance Dziewczyny to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności. Film jest fińskim kandydatem do Oscara.

Dziewczyny, reż. Alli Haapasalo, Finlandia, 2022, 100 min, Aurora Films
Dziewczyny, reż. Alli Haapasalo, Finlandia, 2022, 100 min, Aurora Films


Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę.

Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

Film fińskiej reżyserski Alli Haapasalo to energetyczna i pełna pasji historia o niełatwym wchodzeniu w dorosłość. Słodko-gorzka inicjacyjna opowieść, portretuje ten moment w życiu, kiedy nie zatrzymujemy się ani na moment, a wszystko odczuwa się dużo bardziej intensywnie.

https://aurorafilms.pl/film/dziewczyny/

NFF 2022
NFF 2022

Opinie

 • projekcje filmowe
  mar 2-3
  sobota - niedziela, g. 10:30, 12:30
  Gdańsk, Helios Forum Gdańsk
  Kung fu panda 4