• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pokaz filmu Dom z drzazg | House Made of Splinters

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Dom z drzazg/ House Made of Splinters
reż. Simon Lereng Wilmont
Dania, Szwecja, Finlandia, Ukraina, 2022, 88 min.

mar 31

piątek, godz. 12:00

bilety 22 zł
ulgowy 10 zł
Pierwszy z filmów prezentowanych w cyklu Kino na Goyki 2023.
Historia tymczasowego domu dziecka, położonego w samym środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu. Poznajemy to miejsce oczami przebywających w nim podopiecznych.
Dokument zdobył wiele nagród, między innymi nagrodę dla reżysera na festiwalu Sundance w 2021 roku.
Po filmie spotkanie z dwiema niesamowitymi kobietami- Anną Grek Boroń, zajmującą się pomocą osobą z doświadczeniem traumy oraz  Aleksandrą Sikorską, doradczynią programową w Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Spotkanie poprowadzi Joanna Cichocka-Gula, dyrektorka Goyki 3 Art Inkubatora.

Anna Grek-Boroń absolwentka Psychologii w SWPS w Warszawie w zakresie Społecznej Psychologii Klinicznej. Zajmuje się m.in. pomocą ofiarom przemocy w rodzinie oraz pomocą osobom, które doświadczyły różnego rodzaju traum.

Aleksandra Sikorska od ponad 12 lat związana z trzecim sektorem. Absolwentka psychologii na UAM w Poznaniu i ZZL na ALK w Warszawie. W SOS Polska zajmuje się obszarem pieczy zastępczej, prowadząc działania doradcze, rozwojowe i szkoleniowe, a także koordynuje współpracę z SOS Ukraina na rzecz dzieci z ukraińskiej pieczy zastępczej, które mieszkają w programach SOS w Polsce. Aktywnie działa w obszarze wsparcia zdrowia psychicznego i wsparcia psychospołecznego dla polskich i ukraińskich dzieci w pieczy i ich opiekunów oraz innych pracowników Stowarzyszenia. Koordynuje projekt TeamUp metody wsparcia psychospołecznego dzieci w drodze, organizując zajęcia z dziećmi ukraińskimi w Lublinie i w Warszawie.
Spotkanie prowadzi Joanna Cichocka Gula Dyrektorka Goyki3 Artinkubatora,
absolwentką Wydziału Radia i Telewizji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Po studiach pracowała w Studio Filmowym im. Karola Irzykowskiego. W latach 1988-2010 była dziennikarką TVP Gdańsk. Reżyserowała filmy dokumentalne o sztuce, była redaktorem odpowiedzialnym za produkcję spektakli Teatru TV. Pełniła funkcję szefa Redakcji Kulturalnej i Teatru Tv. Odbyła staże w telewizji Arte oraz innych francuskojęzycznych stacjach telewizyjnych oraz telewizji BBC. Od 2010 do 2019 roku pełniła funkcję v-ce Prezydentki Sopotu odpowiedzialnej za kulturę, edukację i pomoc społeczną.

W cyklu Kino na Goyki 2023 wyświetlamy najciekawsze filmy dokumentalne, poruszające aktualne i palące problemy współczesnego świata. W tym roku program filmowy rozszerzamy o dyskusje z twórcami i bohaterami. Nowością jest także możliwość nabycia karnetu, uprawniającego do wejścia na każdy z 9 seansów cyklu.
Koszt pojedynczego karnetu to 80 złotych.

Karnet: https://goyki3.pl/produkt/kino-na-goyki-2023-karnet/
Bilety: https://goyki3.pl/produkt/pokaz-filmu-dom-z-drzazg-9-02-godz-1800/

Przy doborze filmów współpracujemy z programerami Millennium Docs Against Gravity.
Pokazy odbywają się w dwa czwartki miesiąca.

Opinie

 • performance , projekcje filmowe , spotkanie , wystawa
  mar 23-7.04

  Gdańsk
  Metropolitanka
 • projekcje filmowe , przegląd , wykład / prezentacja
  mar 28
  wtorek, g. 17:00 - 20:00
  Gdańsk, Centrum Filmowe UG
  Babi Jar. Konteksty (2021)