• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Poison Idea, Castet, Street Chaos, Whitman (1 opinia)

Koncert Poison Idea, czyli amerykańskiej punkrockowej kapeli założonej w Portland (Oregon) na początku lat 80. W ramach supportu mocne śląskie uderzenie - Castet i Whitman.

maj 19-21

piątek - niedziela, godz. 17:00 - 23:59

Gdynia,
Kup bilet
Grupa powstała w 1980 roku w Portland Oregon z inicjatywy wokalisty Jerry'ego A (Jerry Lang). W pierwszym składzie znaleźli się również gitarzysta Chris Tense, basista Glen Estes oraz perkusista Dean Johnson. Po roku działalności na miejsce Chris'a Tense'a do składu dołączył nowy gitarzysta - Tom Roberts (znany jako Pig Champion).

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Muzycy, zafascynowani dokonaniami The Germs , Black Flag oraz Discharge , w 1983 roku nagrali debiutancki minialbum - "Pick Your King" . Znalazło się na nim 13 utworów, z których większość nie przekraczała minuty. Na okładce EPki umieszczono wizerunek Jezusa Chrystusa, z kolei na odwrocie pojawiło się zdjęcie Elivsa Presleya. Do końca lat 80. zespół nagrał jeszcze trzy płyty: " Records Collectors Are Pretentious Assholes" (1984 ), "Kings of Punk" (1986) i "War All The Time" (1987) oraz kilka singli, m.in. "Getting A Fear", "Filthkick" i "Ian MacKaye" utrzymane w stylistyce hardcore punk. Duży wpływ na zachowanie i teksty wokalisty Poison Idea miał nieżyjący lider The Germs - Darby Crash i jego nihilistyczny styl życia.

W 1990 roku światło dzienne ujrzał przełomowy w karierze zespołu krążek - "Feel The Darkness" , który zarówno przez wielu fanów, jak i recenzentów został uznany za płytę dekady. Na tym krążku formacja doskonale połączyła elementy hardcore punka, rock'n'rolla i hard rocka. Jej hulaszczy tryb życia znalazł odzwierciedlenie w wadze zespołu, która łącznie wynosiła 590 kg, co doprowadziło do sytuacji, że ważący 212 kg Pig Champion nie był w stanie ustać na scenie dużej niż na kilka utworów i resztę setu odgrywał na siedząco. Kolejne płyty kapeli to: "Blank Blackout Vacant" (1992), "Pajama Party (1992) oraz "We Must Burn" (1993). W 1993 roku Poison Idea zawiesiło działalność. Jerry A wraz ze swoją żoną powołał do życia efemeryczny projekt o nazwie Gift. Pod koniec 1999 roku zespół wznowił działalność i w 2005 roku ukazało się nowe wydawnictwo - "Last Will And Testament" (Smegma Records). Niecały rok później, w wieku 47 lat, zmarł gitarzysta grupy - Tom Roberts. Przez kilka lat zespół koncertował sporadycznie. W 2007 roku firma TKO Records wydała split singiel Poison Idea z Kill Your Idols.

W kwietniu 2015 roku ukazał się nowy album kwintetu z Portland pod roboczym tytułem "Confuse and Conquer". Do fascynacji dokonaniami Poison Idea przyznają się m.in. muzycy Turbonegro, Eyehategod, Pantery, Napalm Death, Machine Head czy Ratos De Porao. Na ścieżce dźwiękowej do filmu "The Crow" grupa Pantera zamieściła cover Poison Idea - "The Badge".


WHITMAN (support)

Kapela ze Śląska. Gra od dziesięciu lat z niewielkim hakiem. Wcześniej muzycy udzielali się też w innych zespołach. Po drodze raz zmienił się skład. Grupa ma na swoim koncie trzy albumy. O ostatnim z nich wydawca pisze tak: "Trzecia płyta Whitmana brzmi trochę jak z Jarocina, a trochę jak ze Stanów, ale to z pewnością stara szkoła punk rocka. Entuzjazm gówniarzy, doświadczenie weteranów i kawałki godne ostatniego pogo tej sceny. I z pewnością najlepsze polskie teksty od czasów "Kolaboracji". Te piosenki się przylepiają do uszu dożywotnio". Wszystkich wydawnictw przesłuchać można pod adresem: www.mudtrap.bandcamp.com

https://www.facebook.com/Whitmansxa/


STREET CHAOS (support)

Kapela pochodząca z Mazowsza. Zespół powstał w 2008 roku. Założycielami byli Jacek (ex. Od Jutra) oraz Piguła (the Analogs). Już w 2009 roku SC wydał debiutancki materiał "Bez przebaczenia". Kolejne lata to roszady w składzie, przerwy, zastój. W 2013 po zmianach personalnych kapela zaczęła dużo koncertować. Ukazały się dwa nowe wydawnictwa vinylowe EP, split z The Analogs, a pod koniec 2014 - split z Białoruskim Fuck It All. Kilka utworów znalazło się też na innych składankach. Pod koniec 2015 zespół nagrał nowy album "Nie pytaj dlaczego" o cięższym niż do tej pory brzmieniu, który - w ustabilizowanym już składzie - zaczyna właśnie promować. Muzyka Street Chaos to nowoczesny hardcore, przepełniony oldskulowym duchem. Pełne pasji granie z niebanalnymi polskimi tekstami, gdzie słuchacze z każdego pokolenia znajdą na pewno coś dla siebie.

Skład: Artur - gitara, Domino - bas, Jacek - wokal, Mixer - perkusja

Facebook: https://www.facebook.com/streetchaos/


CASTET (support)

Śląska supergrupa złożona z byłych i obecnych muzyków takich kapel jak 7 Godzin Snu, WPZ, Koyaanisqatsi, Minority, Repress, Good Lookin' Out i After Laughter. Gra od 203 roku i ma na koncie ok. 150 koncertów w kraju i zagranicą. Dzieliła scenę z takimi tuzami jak Slapshot, Poison Idea, The Accused, Zounds, Real McKenzies, Negative Approach, Justice, Oi Polloi itd. Ma na koncie 4 płyty, parę singli i udział w około 20 różnych składankach wydanych nie tylko w Polsce. Muzyka zespołu to ostry, szybki i bezkompromisowy hardcore thrash punk utrzymany w klimacie lat 80., przyprawiony bezpośrednimi, często szyderczymi tekstami o życiu, pracy, scenie. Członkowie zespołu są aktywni także jako organizatorzy koncertów, wydawcy płyt i przede wszystkim są zwykłymi załogantami, jak ich słuchacze - można ich często spotkać na różnych koncertach, nie tylko lokalnych i nie tylko swoich. Ich hity takie jak "After Party", "My Rycerze Pogo" czy "Robota To Głupota" zna każdy. Na początku tego roku Castet nagrał nową płytę. Będzie ona nosiła tytuł "Twardsi niż najtwardsza garda" i ukaże się najprawdopodobniej w maju nakładem Pasażer Records.

https://www.facebook.com/Thecastet

Informacja o biletach:

BILETY: BILETY: 49 zł (przedsprzedaż i zakup online) / 52 zł (Eventim) / 59 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (sprzedaż biletów wyłącznie podczas trwania koncertów przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, pn.-pt.: godz. 10:00-18:00; sb.: godz. 10:00-14:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-16:00), Eventim - w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów - eventim.pl - u dołu strony, cena w sieci - 52 zł)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.

Opinie (1)

  • tragiczny dźwięk, akustyk jest chyba głuchy wszystko do d....

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.