• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Poezja Ukrainy | recytacje i koncert

Serdecznie zapraszamy na recytacje oraz koncert - Poezja Ukrainy, który odbędzie się 10 lipca (niedziela) o godzinie 18:00 w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Utwory i poezje ukraińskich twórców deklamować będzie, przy dźwiękach altówek, skrzypiec i wiolonczeli - aktor Mirosław Baka.

Euro Chamber Music Festival Gdańsk, w ramach którego odbędzie się koncert Poezja Ukrainy to największy w Polsce festiwal muzyki kameralnej. Międzynarodowa impreza świętuje w tym roku swe dziesięciolecie. Rok 2012. Euro 2012 kiedy, świat żył mistrzostwami piłki nożnej, które miały miejsce w Polsce i w Ukrainie... to wówczas narodził się ECMF i przebiegał on pod hasłem: Przyjaciele grają razem ! Dekadę później oczy i serce świata ponownie skierowane są w stronę naszego zaprzyjaźnionego sąsiada.

koncerty w Trójmieście


Podczas wydarzenia na sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku wybrzmią takie utwory jak: Adam Mickiewicz - Stepy Akermańskie, Karol Szymanowski - Stabat Mater op. 53, IV. Spraw niech płaczę z Tobą razem, Taras Szewczenko - Szczęśliwy, kto ma dom, Borys Lyatoshynsky - Largo z IV Kwartetu smyczkowego op. 43, Łesia Ukrainka - Niech stanie się ciemność, Valentyn Silvestrov - Preludium z III Kwartetu smyczkowego, Łesia Ukrainka - I Ty walczyłaś ongi Ukraino, Samuel Barber - Adagio z I Kwartetu smyczkowego h-moll op. 11, Łesia Ukrainka - Ostatnie róże, Myrosław Skoryk - Melodia, Oleksandr Konysky - Modlitwa dla Ukrainy, Mykoła Lysenko - Modlitwa dla Ukrainy.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.