stat
Impreza już się odbyła

Pociąg do Niepodległości - gra terenowa z historią w tle

Pociąg do Niepodległości - kryminalna gra terenowa z historią w tle. Gra będzie dostępna w dniach 12.11-16.11 w godzinach otwarcia Stacji Kultura.

Wydarzenie w ramach projektu "100 tras edukacyjnych pomostem współpracy regionalnej. Koalicje dla Niepodległej", realizowanego przez Fundację Wspierającą Prawidłowy Rozwój Dzieci i Młodzieży - "Rośnij Zdrowo." Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej"

Przedstawiamy miejską grę detektywistyczną, osadzoną w konkretnym momencie historycznym - przejmowaniu Pomorza przez polskie wojsko w styczniu-lutym 1920 roku.

Grać można zarówno pojedynczo, jak i grupą, wspólnie usiłując rozwikłać zagadkę. Jedynym wymaganym przedmiotem jest smartfon z zainstalowaną aplikacją Action Track oraz lokalizacją GPS.

"Jest 9 lutego 1920 roku... Jutro w Pucku odbędą się symboliczne zaślubiny Polski z morzem. Ale w Rumi też się dzieje! Koleją oraz pieszo i konno, przez Rumię przejeżdżają kolejne oddziały Błękitnej Armii, kierując się do Wejherowa i Pucka. W Rumi zakwaterował się sztab 11. Dywizji Piechoty. Przy peronie zatrzymał się wojskowy pociąg, którym podróżuje sam generał Haller.
Jesteś oficerem Żandarmerii, czyli policji wojskowej, w 11. Dywizji Piechoty, której posterunek znajduje się na dworcu w Rumi. Nagle... Alarm! Z peronu dobiegają wołania i komendy. Wydarzyło się coś niepokojącego!"

Okazało się, iż z wojskowego pociągu zniknęły tajne dokumenty Generała. Kto, dlaczego i kiedy wykradł te dokumenty?

Twoim zadaniem będzie rozwikłanie zagadki oraz złapanie szpiega, któremu udało się wniknąć w najbliższe otoczenie gen. Hallera. Są trzy osoby podejrzane, a dzięki uzyskanym wskazówkom trzeba ustalić motyw sprawcy oraz poszlaki wskazujące na jego winę, a w końcu - dokonać aresztowania.
Gra odbywa się w ramach świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Osadzona została w konkretnym momencie historycznym - przejmowania Pomorza przez polskie wojsko w styczniu-lutym 1920 roku. Zadania umieszczone zostały na rumskich ulicach, nazwanych po postaciach, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Przy okazji gry, poznać można ciekawostki historyczne związane z miastem i z postaciami historycznymi.

Grać można zarówno pojedynczo jak i w grupach max. 2-osobowych.
Żeby zagrać, wystarczy ściągnąć darmową aplikację Action Track na swój smartfon i włączyć w nim lokalizację.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.