• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Planszowa GDArena 2023 | Festiwal Gier Planszowych

gry

Zaplanuj weekend pełen zabawy i emocji na Planszowej GDArenie 2023, gdzie rywalizacja spotyka się z kreatywnością, a świat gier planszowych łączy graczy wszystkich wieków w Polsat Plus Arena Gdańsk!

Godziny otwarcia:
sobota 12.00 - 20.00
niedziela 10.00 - 18.00

Odkryj planszówki w wyjątkowej atmosferze jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w kraju! Organizatorzy największego festiwalu gier planszowych w Polsce Festiwalu GRAMY zapraszają do odwiedzenia zupełnie nowej planszówkowej imprezy na mapie Trójmiasta!

Dwa dni pełne emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i niezapomnianych doświadczeń czekają na Was podczas pierwszej edycji festiwalu gier planszowych Planszowa GDArena w Polsat Plus Arena w Gdańsku.

Festiwal otworzy swoje drzwi w sobotę o godzinie 12:00, natomiast w niedzielę startujemy już o 10:00. Podczas tych 2 dni Polsat Plus Arena zamieni się nie tylko w arenę gier planszowych, ale też w festiwal z atrakcjami dla całej rodziny. A wszystko to z okazji zbliżającego się święta Dnia Gier Planszowych 10.10.2023!

ZAGRAJ
Dla tych, którzy lubią rywalizować, przygotowaliśmy gralnię z ponad setką stołów i biblioteką zawierającą aż 1500 nowoczesnych gier do wypożyczenia. Przestronna sala z widokiem na płytę jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w kraju zapewni niebywałą okazję, by poznać nowe planszówki w wyjątkowej atmosferze.

Na szczególną uwagę zasługuje strefa gier fabularnych (RPG), w której będzie można spróbować czegoś nowego i poszerzać swoje growe horyzonty. Dla głodnych okołoteatralnych wrażeń znajdzie się również okazja do wzięcia udziału w krótkich grach typu LARP.

Zagrać będzie też można na specjalnych stoiskach pokazowych, gdzie z pewnością odnajdą się wielbiciele kolekcjonerskich gier karcianych (Star Wars: Unlimited), szybkich zręcznościówek (KLASK), escape roomów (SideQuest) oraz gier imprezowych (MLEM: Space Agency).

Wszystkich, którzy wpadną do nas, nawet na krótką chwilę, zapraszamy do wzięcia udziału w festiwalowym konkursie obiegówkowym zwiedź cały stadion, zbieraj punkty i zdobywaj cenne nagrody!

ZOBACZ
O tym, że świat gier bez prądu pełen jest wyjątkowych ludzi, przekonasz się w strefie inicjatyw społecznych. To tutaj zapoznasz się z ofertą gdańskich klubów fantastyki (GKF, KF Zardzewiały Topór i GSF Alkor), dowiesz się też, na czym polega słynna Poczta Planszówkowa i jak założyć własny Klub Gier Planszowych.
W sali warsztatowej czeka na Ciebie mnóstwo fascynującej wiedzy. Dowiesz się, jak projektować własne gry planszowe (będzie też okazja do zagrania w prototypy z grupy Portotypy) i jak malować figurki. Zgłębisz też inne tajniki planszówkowego świata, jak wykorzystanie gier w edukacji (Zgrana Szkoła) i wiele, wiele więcej!
A jeśli należysz do fanów gier bitewnych, koniecznie zobacz, jak radzą sobie najlepsi gracze w Polsce w trakcie rozgrywek w ramach serii Organized Play, które stanowią bezpośrednie eliminacje do mistrzostw świata!

KUP
Planszowa GDArena to także święto zakupowiczów! Na najwyższym piętrze wydarzenia, znajdziesz przestrzeń, w której będzie można upolować planszówkowe nowości, a także akcesoria dla graczy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dla wielbicieli mocnych wrażeń odbędzie się także aukcja holenderska z pakietami gier dla planszówkowych wyjadaczy.

POCZUJ
Pamiętajmy też, że gra to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa! Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, strefę młodych Poszukiwaczy Przygód, a dla wszystkich głodnych również część gastronomiczną z food truckami. Ponadto, podczas naszego wydarzenia będziecie mieli okazję wesprzeć niesamowitą inicjatywę, oddając krew w specjalnym ambulansie Krewnych Pyrkonu.
Czy może być lepszy plan na weekend niż spędzenie go w gronie innych entuzjastów gier planszowych? Dołącz do nas podczas festiwalu Planszowa GDArena i przeżyj niezapomniane chwile przy planszy.
Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia w Polsat Plus Arena Gdańsk!

---
Wstęp wolny, parking płatny
Organizatorzy: Rebel, Arena Gdańsk Operator

Partnerzy: InvestGDA, Black Monk Games, KF Zardzewiały Topór, Gdańskie Stowarzyszenie Fantastyki ALKOR, Gdański Klub Fantastyki, Portotypy, Fundacja React.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wstęp wolny, parking płatny

Opinie