• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piotr Zioła (1 opinia)

Opuszczam Azyl... Zapraszam na jesienną trasę koncertową promującą album "Wariat", którego premiera odbyła się 4 listopada.

 

pop - koncerty w Trójmieście


Piotr Zioła prezentuje nowy album - Wariat. 
Wydawnictwo, które ukazało się 4 listopada zapowiadały trzy single: Błysk, Choć czuły gest tu radości niesie mniej, to krzywda nie rozlewa łez i Prąd z pełnymi symboliki teledyskami, które współtworzył sam artysta jako reżyser i scenarzysta. Piotr na swojej drugiej płycie zabiera nas w podróż, dzięki której odkrywamy co się u niego działo przez ostatnich kilka lat, kiedy to niespodziewanie zniknął ze sceny. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu. Artysta, z pomocą zaproszonych do pisania gości Pauliny Przybysz, Justyny Święs, Bisza i Rasa opowiada o człowieku, tytułowym wariacie, który mimo przeciwności losu ma odwagę czerpać z życia pełnymi garściami. 

Kompozycje powstały w wyniku wspólnej pracy Piotra i znakomitych muzyków: Krzysztofa Kawałko, Marcina Ułanowskiego, Staszka Wróbla i Pawła Zalewskiego. Producentami albumu są Piotr Emade Waglewski i Jan Biedziak. Jak napisała Julia Właszczuk na łamach magazynu Vogue: Wariat to eklektyczna mieszanka gatunków, estetyk i historii, które złożyły się na powrót artysty. To owoc eksperymentów i przekraczanie granic.

Piotr Zioła zadebiutował w 2016 r. albumem Revolving Door, który został nagrodzony Fryderykiem, a pochodzący z niego singiel Safari uzyskał status Platynowej Płyty. Artysta brał udział w wielu projektach, usłyszeć go można m.in. na kompilacji Albo inaczej; współpracował z artystami z rozmaitych muzycznych światów, m.in. z Rysami, Flirtini, Miuoshem, Wojtkiem Mazolewskim czy The Dumplings. Występował również na największych polskich festiwalach: Open'er Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie, Fest Festival. 

Opinie (1)

  • Błysk to znakomity utwór.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.