stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piotr Krępeć

Piotr Krępeć - gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar "objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary".

maj 31

niedziela, godz. 19:30

Gdynia,
bilety 40 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet
Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu "Podróż z bagażem podręcznym" w reżyserii Arka Biedrzyckiego. 
Wykonał 8 koncertów w ramach Tournee w Chinach 2016 r.

jazz - koncerty w Trójmieście


Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator dwóch edycji Fingerstyle Sopot Festival oraz czterech edycji Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego, na którym wystąpił wspólnie z największymi gitarzystami fingerstyle'owymi świata - Jonem Gommem, Andreą Valerim, Stefano Barone.
Stypendysta Artystyczny Prezydenta Miasta Sopotu 2015r.
Stypendysta Artystyczny Prezydenta  Miasta Gdańska 2015.

Stypendysta Artystyczny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2015.
W jego kompozycjach można odnaleźć całe bogactwo środków artystycznego wyrazu. Ponad nimi zawsze górują jednak wysublimowane połączenia dźwięków i minimalizm, który twórca w swojej muzycznej wypowiedzi ceni ponad wszelką miarę.

Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i "raz na zawsze" zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej - niekonwencjonalne stroje i grę perkusyjną. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom.

Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album Piotr Krępeć - In Substance, którego premiera odbyła się podczas 3. Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego.

W latach 2010-2012 związany z wytwórnią fonograficzną TopRecords. 
Laureat dwóch głównych nagród legendarnego festiwalu FAMA w Świnoujściu 2008.
W roku 2015 nagrał płytę "Gdańszczanie dźwiękiem malowani".

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij