PATRONAT

Piotr Bukartyk

Piotr Bukartyk zagra w Starym Maneżu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przewidywany harmonogram wieczoru:
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - Kowalski
20:00 - Piotr Bukartyk

koncerty w TrójmieściePiotr Bukartyk jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwał Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.

Najnowszy krążek artysty nosi tytuł "O zgubnym wpłwie wyższych uczuć". Premiera odbyła się w kwietniu 2017 roku. Poprzednia płyta "Kup Sobie Psa" została bardzo dobrze przyjęta przez fanów, a jej oficjalny singiel bardzo długo gościł w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Trójki. Dodatkowo stał się tytułową piosenką w filmie "Moje Córki Krowy".

Od wielu lat, twórczość Piotra można również spotkać co piątek w porannej audycji Wojciecha Manna w Trójce - śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony, które niewątpliwie stanowią inspirację dla nowego materiału.

KOWALSKI
Zaczęło się od serii letnich koncertów w 2000 roku, w których zespół, swoją świeżością i niebanalnością, zdobył sporą liczbę fanów. Liczba ta urosła jeszcze po prezentacji w eterze Trójki piosenki pt. "Marian" i przydała się podczas głosowań, kiedy "Marian" pojawił się na Liście Przebojów Trójki. (20 tygodni w zestawieniu, najwyższa pozycja 3!).

Potem przyszły plany wydawnicze i podpisany kontrakt z Pomaton EMI. Pierwszą płytę zespołu - MARIAN (2001r.) promowało aż 5 singli. Oprócz tytułowego "Mariana" do rozgłośni radiowych trafiły jeszcze "Piosenka o Jędrku Lepieju", "Spragniony Karoliny", "Irlandia Zielona" oraz Dancing Forever". Niektóre z piosenek z pierwszej płyty ("Irlandia zielona", "Marian", "Piosenka o kontakcie z przyrodą") do dnia dzisiejszego goszczą na antenie TrójkiJ.

Płyta ta, wyraźnie określiła tfu..rczość KOWALSKIEGO jako pełną humoru, autoironii oraz prześmiewczego i z przymrużeniem oka spojrzenia na świat. Kolejny album "Swobodny Przelot" promowany przez single: "Sen Kowalskiego", "Funky i Kowalski" oraz "Zdarzam się" ukazał się w 2005 roku i potwierdził muzyczno-satyryczny kierunek obrany przez zespół. Przez kilka sezonów zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce, niosąc radość i ulgę publiczności, po czym przewrotnie... zawiesił swoją działalność na kilka lat. Teraz, po tej przerwie, KOWALSKI "odgrzebał się z liści", nagrał 12 nowych piosenek, które ukażą się na trzeciej płycie zespołu oraz wznawia aktywność koncertową.KOWALSKI nie ma ambicji zmieniania świata, nie chce nikogo naprawiać i wychowywać. Kowalski bawi się tym, co wokół nas się dzieje. Śmieje się z tego, co pod wpływem otaczającej rzeczywistości zmienia się w nas samych. Kowalski śmieje się sam z siebie i wygląda na to, że potrafi się przy tym rzeczywiście i szczerze bawić.

Reakcja na muzykę Kowalskiego jest zwykle natychmiastowa, albo wciąga od razu albo nigdy się nie spodoba.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij