stat
PATRONAT

Piotr Bukartyk

Piotr Bukartyk zagra w Starym Maneżu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przewidywany harmonogram wieczoru:
18:00 - otwarcie drzwi
19:00 - Kowalski
20:00 - Piotr Bukartyk

koncerty w TrójmieściePiotr Bukartyk jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytuacjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycznym, nad którym czuwał Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.

Najnowszy krążek artysty nosi tytuł "O zgubnym wpłwie wyższych uczuć". Premiera odbyła się w kwietniu 2017 roku. Poprzednia płyta "Kup Sobie Psa" została bardzo dobrze przyjęta przez fanów, a jej oficjalny singiel bardzo długo gościł w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Trójki. Dodatkowo stał się tytułową piosenką w filmie "Moje Córki Krowy".

Od wielu lat, twórczość Piotra można również spotkać co piątek w porannej audycji Wojciecha Manna w Trójce - śpiewa napisane dzień wcześniej piosenki-felietony, które niewątpliwie stanowią inspirację dla nowego materiału.

KOWALSKI
Zaczęło się od serii letnich koncertów w 2000 roku, w których zespół, swoją świeżością i niebanalnością, zdobył sporą liczbę fanów. Liczba ta urosła jeszcze po prezentacji w eterze Trójki piosenki pt. "Marian" i przydała się podczas głosowań, kiedy "Marian" pojawił się na Liście Przebojów Trójki. (20 tygodni w zestawieniu, najwyższa pozycja 3!).

Potem przyszły plany wydawnicze i podpisany kontrakt z Pomaton EMI. Pierwszą płytę zespołu - MARIAN (2001r.) promowało aż 5 singli. Oprócz tytułowego "Mariana" do rozgłośni radiowych trafiły jeszcze "Piosenka o Jędrku Lepieju", "Spragniony Karoliny", "Irlandia Zielona" oraz Dancing Forever". Niektóre z piosenek z pierwszej płyty ("Irlandia zielona", "Marian", "Piosenka o kontakcie z przyrodą") do dnia dzisiejszego goszczą na antenie TrójkiJ.

Płyta ta, wyraźnie określiła tfu..rczość KOWALSKIEGO jako pełną humoru, autoironii oraz prześmiewczego i z przymrużeniem oka spojrzenia na świat. Kolejny album "Swobodny Przelot" promowany przez single: "Sen Kowalskiego", "Funky i Kowalski" oraz "Zdarzam się" ukazał się w 2005 roku i potwierdził muzyczno-satyryczny kierunek obrany przez zespół. Przez kilka sezonów zespół zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce, niosąc radość i ulgę publiczności, po czym przewrotnie... zawiesił swoją działalność na kilka lat. Teraz, po tej przerwie, KOWALSKI "odgrzebał się z liści", nagrał 12 nowych piosenek, które ukażą się na trzeciej płycie zespołu oraz wznawia aktywność koncertową.KOWALSKI nie ma ambicji zmieniania świata, nie chce nikogo naprawiać i wychowywać. Kowalski bawi się tym, co wokół nas się dzieje. Śmieje się z tego, co pod wpływem otaczającej rzeczywistości zmienia się w nas samych. Kowalski śmieje się sam z siebie i wygląda na to, że potrafi się przy tym rzeczywiście i szczerze bawić.

Reakcja na muzykę Kowalskiego jest zwykle natychmiastowa, albo wciąga od razu albo nigdy się nie spodoba.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.