stat
Impreza już się odbyła

Piknik patriotyczny

Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej zapraszają do świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 13 listopada 2018 r. pod Gmachem Głównym odbędzie się piknik patriotyczny.

Zwiedzanie GTS

1 - 30 kwietnia 2019, godz. 15:30

bilety 18 zł
ulgowy 10 zł
Kup bilet

Baltic Sail Gdańsk 2019

lip 5-8

piątek - poniedziałek

Gdańsk
Na terenie kampusu PG już od rana obecni będą reprezentanci grupy rekonstrukcji historycznej, na czele z marszałkiem Józefem Piłsudskim. Będą wręczać biało-czerwone kokardy i zaproszą do udziału we wspólnym świętowaniu, tak, aby o godz. 12.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego zebrało się jak najliczniejsze grono uczestników.

Dzień Niepodległości na Politechnice Gdańskiej, podobnie jak w zeszłym roku, rozpocznie się wspólnym śpiewaniem znanych pieśni patriotycznych, takich jak "Marsz pierwszej brygady", "Pierwsza Kadrowa" czy "Maki". Towarzyszyć będzie Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej z gościnnym udziałem gitarzystów. Dla wszystkich uczestników pikniku przewidziany jest poczęstunek: tradycyjna wojskowa grochówka i biało-czerwone ciastka.

Druga, naukowa część uroczystości rozpocznie się o godz. 13.00 w sali 300, gdzie o odradzającym się państwie polskim opowie prof. dr hab. Eugeniusz Koko, kierownik Zakładu Historii Najnowszej Polski na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor wygłosi wykład pt. "Wojna polsko-rosyjska i przyłączenie Wileńszczyzny (1918-1922)".

PROGRAM DNIA NIEPODLEGŁOŚCI NA POLITECHNICE GDAŃSKIEJ

13 listopada 2018 r. (wtorek)

Godz. 12.00 - dziedziniec przez Gmachem Głównym


Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych razem z Akademickim Chórem Politechniki Gdańskiej i gitarzystami (Ryszard Dubiela, Wojciech Klocek).

Poczęstunek: wojskowa grochówka, biało-czerwone ciastka.

Wspólne zdjęcia z członkami Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych Marienburg,
w tym z marszałkiem Józefem Piłsudskim.

Godz. 13.00 - sala 300, Gmach Główny


Wykład historyczny "Wojna polsko-rosyjska i przyłączenie Wileńszczyzny (1918-1922)" prof. dr. hab. Eugeniusza Koko (Uniwersytet Gdański).

"Dzień Niepodległości na Politechnice Gdańskiej" organizowany jest w ramach Politechniki Otwartej.

Partnerzy: Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Politechniczny Klub Biznesu Plus

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni