stat
Impreza już się odbyła

Piknik na Zdrowie

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady lekarzy, farmaceutów, fizjoterapeutów i dietetyków, nauka udzielania pierwszej pomocy i szycia chirurgicznego to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na tegoroczny Piknik na Zdrowie.

Orunia 1702

paź 19

sobota, godz. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
To już 12 edycja wydarzenia pod hasłem Piknik na Zdrowie. Organizatorami są Gdański Uniwersytet Medyczny, Hevelianum i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.

- W imieniu swoim i wszystkich pracowników naszej Uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie - mówi prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed. - Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wszyscy, którzy odwiedzą tego dnia Hevelianum będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauki samobadania piersi, porad jak rzucić palenie. Chętni nuczą się jak przygotować samodzielnie maść lub krem oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Piknik na Zdrowie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. To cenna inicjatywa, z której skorzystać mogą nie tylko nasi pacjenci. Specjaliści z klinik i poradni Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego chętnie podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami tego wydarzenia, którego po raz pierwszy jesteśmy współorganizatorem - dodaje Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK.

Podczas Pikniku do dyspozycji zainteresowanych będą 63 stoiska, w których także dla najmłodszych przygotowano mnóstwo atrakcji np. Szpital Pluszowego Misia.

- Edukacja przez zabawę to główne zadanie Hevelianum, dlatego w tym roku włączyliśmy się w organizację Pikniku na Zdrowie, aby edukować w zakresie zdrowego stylu życia, a także profilaktyki zdrowotnej - dodaje Paweł Golak, dyrektor Hevelianum.

Gośćmi wydarzenia będą przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, którzy pokażą jak bezpiecznie korzystać z lasu i jego darów.

Dla wygłodniałych gości, około południa, przewidzieliśmy posiłek - mercimek corbasi, czyli... zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego. Nie zabraknie też degustacji humusu, wody imbirowej z cytryną i wyciągiem z liści stewii oraz zupy pomidorowej z kaszą jaglaną, czyli wszystkiego, co smaczne i zdrowe.

Wstęp na imprezę wolny. Dodatkowe informacje na:
www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni