stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piknik na Zdrowie (2 opinie)

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, porady jak rzucić palenie, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, badanie EKG, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie.

Piknik na Zdrowie

cze 8

sobota, godz. 11:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Impreza odbędzie się 8 czerwca w godz. 11-16 w Zielonym Parku, położonym przy al. Zwycięstwa. Nie zabraknie też cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego, aerobiku oraz wspólnego ćwiczenia jogi. W tym roku po raz pierwszy chętni będą mogli zatańczyć zumbę oraz pobiec w wyścigu charytatywnym. Gościem Pikniku będzie Pomorskie Centrum Słuchu i Mowy, którego przedstawiciele będą wykonywać przesiewowe badania słuchu oraz udzielać porad logopedycznych i psychologicznych.

Podczas "Pikniku na Zdrowie" mieszkańcy Gdańska w wieku 18 - 60 lat, którzy dotychczas nie byli leczeni w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C, będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań anty - HCV. Akcja realizowana jest w ramach kampanii "Cichy Zabójca WZW C. Działa w ukryciu. Twoja niewiedza utrzymuje go przy życiu". Więcej informacji na temat WZW typu C oraz kampanii na stronie www.wzwc.pl.

Dla wygłodniałych gości, około południa, przewidzieliśmy posiłek - mercumek corbasi, czyli... zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego. - Nie ma w niej żadnych makaronów, ryżów, kasz, ale jest bardzo pożywana i smaczna - zapewnia Wojciech Nowak z Yellow Catering, firmy, która przygotuje zupę. - W Turcji podaje się ją z ósemką cytryny do wyciśnięcia i białym chlebem. - W imieniu swoim i wszystkich pracowników naszej Uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie - mówi prof. Janusz Moryś, rektor GUMed. - Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę.

Program pikniku:
http://www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl/19750.html

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni