stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piknik na Zdrowie (1 opinia)

Po raz VI zapraszamy Państwa do udziału w Pikniku na Zdrowie organizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny. Impreza, jak co roku, odbędzie się w Parku Zielonym.

Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 11 czerwca. Podczas imprezy będzie można wykonać szereg badań diagnostycznych (pomiar cukru i cholesterolu we krwi, przegląd stomatologiczny itp), zasięgnąć porady lekarzy i dietetyków oraz dowiedzieć się jak zadbać o zdrowie.

Nie zabraknie też konkursów dla najmłodszych uczestników Pikniku. O godz. 12:00 zaplanowany jest pokaz TAI-CHI, a o godz. 13:00 wspólne ćwiczenie jogi. Natomiast o godz. 14:00 zaplanowana jest symulacja wypadku z udziałem służb ratunkowych.

W ramach Pikniku odbędzie się również akcja propagująca wśród mieszkańców wiedzę na temat karmienia piersią "Gdańsk - miasto przyjazne naturalnemu karmieniu". Uczestnicy dowiedzą się, jakie korzyści mają dzieci i dorośli z karmienia piersią i jak się do tego przygotować.

Organizatorzy przygotowali serię mini wykładów dla młodych rodziców. Osoby oczekujące dziecka uzyskają porady dotyczące laktacji oraz jak zapewnić maluszkowi najlepszy start. Można będzie skorzystać z praktycznych wskazówek na temat techniki karmienia. Panie zamierzające wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim uzyskają pomoc w zaplanowaniu powrotu tak, by pogodzić aktywność zawodową i karmienie piersią.

Mini wykłady będą rozpoczynać się co 15 minut i będę prezentowane cyklicznie:
1.Fenomen pokarmu kobiecego
2.Jak nakarmić matkę karmiącą - odżywianie podczas laktacji
3.Jak przygotować się do karmienia - rady dla mamy i dla taty
4.Powrót do pracy w czasie laktacji

Z zainteresowanymi osobami będą rozmawiać konsultanci laktacyjni IBCLC z Poradni laktacyjnej działającej w Szpitalu Specjalistycznym Św. Wojciecha w Gdańsku. Dla wszystkich odwiedzających stoisko przygotowany został konkurs z nagrodami. Podczas imprezy prezentowana będzie wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym "Promuj karmienie piersią", organizowanym przez Fundację Mleko Mamy.

Na stoisku będzie także można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia w ciąży oraz pokazy pielęgnacji noworodka przygotowane przez Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego GUMed.

Zachęcamy przyszłych i obecnych rodziców, babcie i dziadków oraz wszystkich sympatyków karmienia piersią do odwiedzenia 36 i 37 stoiska na Pikniku dla Zdrowia w Parku Zielonym przy ul. Skłodowskiej-Curie w Gdańsku w godzinach 11.00-16.00.

Planowana na sobotę akcja zainauguruje trzyletni program zdrowotny Karmienie Naturalne Dziecka jako Profilaktyka Niekorzystnych Wpływów Środowiska w całości finansowany ze środków Miasta Gdańska.Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze imprezy

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni