stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piknik na Zdrowie (1 opinia)

Piknik na Zdrowie

cze 8

sobota, godz. 11:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Po raz VI zapraszamy Państwa do udziału w Pikniku na Zdrowie organizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny. Impreza, jak co roku, odbędzie się w Parku Zielonym.

Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 11 czerwca. Podczas imprezy będzie można wykonać szereg badań diagnostycznych (pomiar cukru i cholesterolu we krwi, przegląd stomatologiczny itp), zasięgnąć porady lekarzy i dietetyków oraz dowiedzieć się jak zadbać o zdrowie.

Nie zabraknie też konkursów dla najmłodszych uczestników Pikniku. O godz. 12:00 zaplanowany jest pokaz TAI-CHI, a o godz. 13:00 wspólne ćwiczenie jogi. Natomiast o godz. 14:00 zaplanowana jest symulacja wypadku z udziałem służb ratunkowych.

W ramach Pikniku odbędzie się również akcja propagująca wśród mieszkańców wiedzę na temat karmienia piersią "Gdańsk - miasto przyjazne naturalnemu karmieniu". Uczestnicy dowiedzą się, jakie korzyści mają dzieci i dorośli z karmienia piersią i jak się do tego przygotować.

Organizatorzy przygotowali serię mini wykładów dla młodych rodziców. Osoby oczekujące dziecka uzyskają porady dotyczące laktacji oraz jak zapewnić maluszkowi najlepszy start. Można będzie skorzystać z praktycznych wskazówek na temat techniki karmienia. Panie zamierzające wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim uzyskają pomoc w zaplanowaniu powrotu tak, by pogodzić aktywność zawodową i karmienie piersią.

Mini wykłady będą rozpoczynać się co 15 minut i będę prezentowane cyklicznie:
1.Fenomen pokarmu kobiecego
2.Jak nakarmić matkę karmiącą - odżywianie podczas laktacji
3.Jak przygotować się do karmienia - rady dla mamy i dla taty
4.Powrót do pracy w czasie laktacji

Z zainteresowanymi osobami będą rozmawiać konsultanci laktacyjni IBCLC z Poradni laktacyjnej działającej w Szpitalu Specjalistycznym Św. Wojciecha w Gdańsku. Dla wszystkich odwiedzających stoisko przygotowany został konkurs z nagrodami. Podczas imprezy prezentowana będzie wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym "Promuj karmienie piersią", organizowanym przez Fundację Mleko Mamy.

Na stoisku będzie także można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia w ciąży oraz pokazy pielęgnacji noworodka przygotowane przez Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego GUMed.

Zachęcamy przyszłych i obecnych rodziców, babcie i dziadków oraz wszystkich sympatyków karmienia piersią do odwiedzenia 36 i 37 stoiska na Pikniku dla Zdrowia w Parku Zielonym przy ul. Skłodowskiej-Curie w Gdańsku w godzinach 11.00-16.00.

Planowana na sobotę akcja zainauguruje trzyletni program zdrowotny Karmienie Naturalne Dziecka jako Profilaktyka Niekorzystnych Wpływów Środowiska w całości finansowany ze środków Miasta Gdańska.



Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni