stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piknik na Zdrowie 2015

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi, nauka zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, USG tarczycy, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie. Impreza odbędzie się 13 czerwca w godz. 11:00-16:00 w Zielonym Parku, położonym przy al. Zwycięstwa. Nie zabraknie też cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego oraz wspólnego treningu. Gościem Pikniku będzie Pomorskie Centrum Słuchu i Mowy, którego przedstawiciele będą wykonywać przesiewowe badania słuchu oraz udzielać porad logopedycznych i psychologicznych.

Piknik na Zdrowie

cze 8

sobota, godz. 11:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Wstęp na imprezę wolny.
- W imieniu swoim i wszystkich pracowników naszej Uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie - mówi prof. Janusz Moryś, rektor GUMed. - Zaplanowaliśmy wiele atrakcji: od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Podczas Pikniku studenci ze Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze Medycyny Ratunkowej GUMed wydrukują kartę ratowniczą oraz dadzą naklejkę każdej zainteresowanej osobie. Karta ratownicza to niepozorna naklejka wielkości pudełka zapałek na przedniej szybie Twojego samochodu oraz kartka papieru formatu A4, które mogą uratować Tobie życie. Takie jest założenie akcji "Karty ratownicze" prowadzonej w Polsce przez Związek Dealerów Samochodów pod patronatem Państwowej Straży Pożarnej. Na wspomnianej kartce jest wydrukowany dokładny schemat wzmocnień karoserii, instalacji poduszek powietrznych oraz rozmieszczenie akumulatorów Twojego samochodu. W razie wypadku, właśnie dzięki tym informacjom strażacy mogą zaoszczędzić bezcenny czas podczas ekstrakcji Ciebie oraz pasażerów z uszkodzonego auta. - O kartach ratowniczych dowiedziałem się zupełnie przypadkowo czytając tablicę ogłoszeń w warsztacie podczas rutynowego przeglądu samochodu i od razu pomyślałem że jest to idealna inicjatywa dla Koła Medycyny Ratunkowej - wspomina lek. Janusz Springer, rezydent medycyny ratunkowej w szpitalu Copernicus PL, pracownik Zakładu Prewencji i Dydaktyki GUMed. - Naszym celem jest aby każde auto posiadało Kartę Ratunkową. Naprawdę niewielkim kosztem można zwiększyć szanse na przeżycie wypadku drogowego - podkreśla Piotr Pałczyński, przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze Medycyny Ratunkowej GUMed, student VI roku kierunku lekarskiego.


Dodatkowe informacje na www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl


Podczas badania wzroku
Podczas badania wzroku
Spirometria
Spirometria Zbigniew Wszeborowski
Pomiar ciśnienia
Pomiar ciśnienia Zbigniew Wszeborowski
Nauka prawidłowego mycia zębów
Nauka prawidłowego mycia zębów Zbigniew Wszeborowski
Szpital Pluszowego Misia
Szpital Pluszowego Misia Zbigniew Wszeborowski
Pobranie krwi
Pobranie krwi Zbigniew Wszeborowski
Nauka szycia chirurgicznego
Nauka szycia chirurgicznego Zbigniew Wszeborowski
Joga
Joga Zbigniew Wszeborowski
Symulacja wypadku
Symulacja wypadku Zbigniew Wszeborowski
Nauka udzielania pierwszej pomocy
Nauka udzielania pierwszej pomocy Zbigniew Wszeborowski

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni