Impreza już się odbyła

Piknik Sąsiedztwo dla Bioróżnorodności

Fundacja Akcja Bałtycka i Fundacja Sprawni Inaczej serdecznie zapraszają wszystkich miłośników przyrody i ogrodnictwa na wspólne przywitanie jesieni. Spotkamy się w niedziele 15 października w Gdańsku Brzeźnie na terenie Domu Sąsiedzkiego (ul. Północna 5), którego otoczenie w ostatnim roku przeszło metamorfozę.

wrz 12

sobota, godz. 12:00 - 22:00

Wstęp wolny
Będzie można zobaczyć ogród, który powstał tam w ramach projektu Sąsiedztwo dla Bioróżnorodności, mającego na celu zwiększenie bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej i stworzenie miejsc przyjaznych zarówno dla ludzi jak i dzikich zwierząt zamieszkujących Gdańsk.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11:30 i potrwa do 16:00. W tracie trwania Pikniku zapewnimy moc atrakcji: konkurs z nagrodami na wycinanie dyń-lampionów, tworzenie ptasich ekotoreb oraz kiermasz rękodzieła. W planach także poczęstunek z darów jesieni, jeśli tylko pogoda nam na to pozwoli rozpalimy grilla na którym przygotujemy pieczone ziemniaczki, buraczki i dynie. Będzie można odwiedzić stoisko edukacyjne Fundacji Akcja Bałtycka i dowiedzieć się czegoś na temat wędrówek ptaków oraz wziąć udział w warsztatach które będą połączeniem rękodzieła, majsterkowania i zdobywania wiedzy przyrodniczej. Na sam koniec przewidziana jest wycieczka po Brzeżnie z ornitologiem.

Warsztaty:
12:15- Ptasie układanki-prasowanki z koralików
13:00- Budowanie budek lęgowych dla ptaków
14:00- Budowanie hoteli dla owadów
14:30- Prelekcja na temat ssaków w miastach
15:00- Budowanie karmników dla ptaków
15:30- Wycieczka po Brzeźnie z ornitologiem (zapisy od 11:30 na miejscu)


Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1959145197690767/

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij