• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Piano w naturze na Łysej Górze

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie "Piano w naturze na Łysej Górze", które odbędzie się w sobotę 20 sierpnia w Sopocie o godz. 17.00. Wyjątkowym gościem wydarzenia będzie utalentowany skrzypek z Ukrainy Swiatoslaw Kondrativ.

Będziemy mogli posłuchać muzyki płynącej łagodnie, spokojnie i harmonijnie. A to wszystko w pięknym miejscu na Łysej Górze w Sopocie (prosimy o zabranie ze sobą koca, karimaty lub poduszki do siedzenia). Muzyka Piano w naturze jest komunikacją, która otwiera ludzkie serca i pozwala zajrzeć do swojego wnętrza, daje ulgę, ukojenie i radość.

koncerty w Trójmieście


Specjalnym gościem wydarzenia PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE będzie utalentowany artysta z Ukrainy Swiatoslaw Kondrativ, słynny ukraiński skrzypek i kompozytor. Artysta od niedawna mieszka w Gdańsku, absolwent Lwowskiej Akademii Muzycznej, grający w stylach jazzu, popu, klasyki. W ciągu ostatnich 5 lat artysta dał ponad 200 koncertów w najbardziej prestiżowych salach Ukrainy. Jego projekt #WorldEyes of_the_Violinist zasłynął na świecie dzięki niesamowitym filmom, które skrzypek nagrywał przy własnych kompozycjach w najpiękniejszych miejscach świata - wydmach Sahary, fiordach Norwegii, Wyspach Atlantyckich, Wenecji, Barcelonie, Paryżu...

Podczas wydarzenia PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE zagrają pianiści: Jan Szczurek, Dominik Kisiel, Tomasz Szwelnik.

Jan Szczurek - absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku kompozycja i aranżacja, pisze głównie autorską muzykę i aranżuje na różne składy instrumentalne (od kameralnych składów jazzowych po szeroką sekcję dętą), ale zawsze najbliższym instrumentem był dla niego fortepian, na którym gra od 7 roku życia. Jan zagra autorskie interpretacje oraz aranżacje klasyki polskiej piosenki oraz muzyki filmowej.

Dominik Kisiel - pianista, improwizator, kompozytor, absolwent i wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Dąży do maksymalnego wykorzystania brzmieniowych możliwości fortepianu i poszukuje harmonicznych zależności tworzących naturalnie piękne współbrzmienia. Improwizacja stanowi najważniejszą część jako terapia muzyką, uwalnianie duszy i połączenie z wszechświatem. Laureat wielu konkursów solo i w kwartecie, na koncie ma dwie autorskie płyty w kwartecie, oraz improwizowany album solo piano - 'STOP'.

Tomasz Szwelnik - kompozytor, innowator, wizjoner, twórca wydarzeń artystycznych takich jak Piano w naturze, festiwal 3CITY PIANO DAYS, Piano na molo. Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją Sprawni Inaczej. Droga artysty prowadziła przez poznawanie muzyki klasycznej, jazzowej, improwizowanej, eksperymentalnej, a dzisiaj komponuję i gra własne utwory. Dla Tomasza każdy koncert jest medytacją, dotarciem do ludzkiego wnętrza, ukojeniem i uzdrowieniem dla ciała i duszy. Zatem każdy dźwięk, który powstaje może nas przenieść w inny wymiar czasoprzestrzeni, czy medytacji, do głębszego kontaktu ze sobą.

Wydarzenie PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE jest współorganizowane i wspierane przez Fundację Źródło Tworzenia, Urząd Miasto Sopot, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, restaurację KLAKIER, Osiedle Przylesie oraz Morze Aniołów.

Opinie