stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Percival Schuttenbach (2 opinie)

W tym roku mija 10 lat od wydania jednej z najbardziej lubianych płyt grupy Percival Schuttenbach pt. "Reakcja Pogańska". W związku z tym zespół postanowił uczcić tę rocznicę i po raz pierwszy zagrać wszystkie zawarte na niej utwory na żywo.

Inspiracją do stworzenia płyty były wydarzenia, które rozgrywały się na ziemiach polskich w XI wieku. Doszło wtedy do rewolty, która miała na celu zniesienie panowania religii chrześcijańskiej i przywrócenie przedchrześcijańskiego ładu oraz kultu rodzimych bogów słowiańskich.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Percival Schuttenbach to potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 10 albumów. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także - jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce - diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu "Równonoc" - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy.  Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to jego znak rozpoznawczy. Dźwięki grupy w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry "The Witcher 3 - Wild Hunt". Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a jej fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach.

Przeczytaj także

Opinie (2)

 • Będzie dobrze!!!!!!

  • 4 2

 • Krucjata Różańcowa i Rycerze Jezusa jeszcze nie protestują?

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • folk / etno / world
  gru 15
  wtorek, g. 19:00, 20:30
  Wydarzenie Online
  Biografie Gdańskie
 • folk / etno / world , blues , rock
  lut 15
  poniedziałek, g. 20:00
  Gdańsk, Stary Maneż
  Asaf Avidan