stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Percival Schuttenbach (5 opinii)

Percival Schuttenbach to zespół kojarzony przede wszystkim z udziału w soundtracku do "Wiedźmina 3", potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce. Jego oryginalna muzyka łączy drapieżność metalu z energią dawnych słowiańskich pieśni, wirtuozerię muzyki ludowej z wiedzą na temat klasycznej harmonii.

gru 4

sobota, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 79 zł
przedsprzedaż 69 zł
maj'22 18

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 120 zł
przedsprzedaż 99 zł
Trzy piękne multiinstrumentalistki i wokalistki razem z charyzmatycznym gitarzystą i szalonym perkusistą tworzą na scenie niesamowite show. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach rockowych i folkowych, a także - jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce - diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu "Równonoc" - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. W najbliższym czasie muzyka grupy znajdzie się w soundtracku do gry "Wiedźmin3 - Dziki Gon". Gry, która jeszcze przed swoją premierą, planowaną na maj 2015 roku, spowodowała lawinowy przypływ wiernej i oddanej grupy fanów Percivala na całym świecie.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Grupa działa na scenie folk-metalowej już od lat 90. Założona przez rodzeństwo Mikołaja i Kornelię Rybackich oraz Katarzynę Bromirską po odejściu Rybackich z innej znaczącej dla polskiego folku i folk-metalu, współzałożonej przez nich grupy - Rivendell (muzyka i wspólne występy z teatrem "Ocelot", muzyka do "Władcy Pierścieni" - trasa koncertowa po Europie z Operą Polska i Chórem Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją aut. Howarda Shore'a, a obecnie R.U.T.A.). Od początku swojej kariery kapela ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zostało to docenione przez jurorów wielu festiwali w Polsce, w których Percival brał udział na początku swojej kariery i gdzie zdobył liczne nagrody oraz wyróżnienia. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej. Od początku istnienia Percival starał się koncertować jak najwięcej, w Polsce i na Zachodzie, m.in. we Francji, zdobywając ogromne doświadczenie. Wyprawy etnomuzykologiczne na Białorusi dały początek fascynacji słowiańską tradycją i śpiewami tradycyjnymi. Skład zespołu, początkowo bardzo często zmieniający się, zaczął powoli ustalać się od roku 2006. Wtedy też powstał drugi projekt, czysto folkowy, związany z odtwórstwem historycznym. Percival na poważnie zajął się tematem słowiaństwa i zgłębianiem kultury Słowian, budowaniem instrumentów i doskonaleniem gry na nich. Grupa ma na swoim koncie pięć płyt: trzy albumy Percivala historycznego oraz dwie płyty Schuttenbacha. Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w Polsce i w Europie, w tym tak ciekawych miejscach jak Wyspa Man (koncert dla tamtejszego premiera), Awinion, muzea archeologiczne w Niemczech, Norwegii i Szwecji. Odbył cztery indywidualne i dwie łączone polskie trasy koncertowe zakończone sukcesem komercyjnym i artystycznym. Zagrał u boku takich gwiazd jak Arkona, Korpiklaani, Alestorm czy Eluveitie. W latach 2011-2012 Percival współtworzył muzykę do albumu "Równonoc", łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i jako jeden z nielicznych w Polsce status diamentowej płyty. Utwory grupy były wielokrotnie odtwarzane na falach Polskiego Radia. W ostatnich latach formacja staje się tez spektakularnie popularna w Internecie, zwłaszcza na popularnych platformach YouTube (blisko 4 miliony odwiedzin i ponad 7000 subskrybentów) i Facebook (ponad 23 tysiące polubień). Zespołowi poświęcono nawet specjalny brazylijski kanał YouTube i profil na Facebook, a jego najpopularniejszy klip: "Pani Pana" osiągnął blisko milion wejść.

Skład:

Mikołaj Rybacki
gitara, śpiew - Percival Schuttenbach
lutnia długoszyjkowa, bouzuki, mandolina, śpiew - Percival

Katarzyna Bromirska
wiolonczela, śpiew - Percival Schuttenbach
lira bizantyjska, sopiłka, akordeon, śpiew - Percival

Joanna Lacher
gitara basowa, śpiew - Percival Schuttenbach
bodhran, śpiew - Percival

Christina Bogdanova
instr. perkusyjne, instr. elektroniczne, śpiew - Percival Schuttenbach
davul, cymbały, śpiew - Percival

Andrzej Mikityn
perkusja - Percival SchuttenbachPercival Schuttenbach - Facebook
Percival Schuttenbach - YoutubeETTENMOOR (support)

Trójmiejski zespół założony w 2012 roku, grający melodic death metal o tematyce mitologii skandynawskiej. Powstał z inicjatywy gitarzystów Murzyna i Vel Sivolskiego pod nazwą Flesh Crawler. Początkowo miał być kapelą thrashową. Po kilku miesiącach Murzyn opuścił grupę z powodu różnic w kwestiach muzycznych. Zasilający ekipę wokalista Paweł Mazurkiewicz i nowy gitarzysta - Michał Kociak, ukierunkowali styl zespołu na melodic death metal. Formacja zaczęła ostre poszukiwania basisty i perkusisty, którzy pozwoliliby na rozpoczęcie prawdziwego grania. Po długim okresie prób z róznymi muzykami do Ettenmoor dołączyli Adrian Rafalski oraz Marcin Mazur. Różnice postrzegania muzyki między Sivolskym a Michałem Kociakiem zmusiły tego drugiego do opuszczenia zespołu. Kiedy pare tygodni później z kapeli odszedł Marcin Mazur, ekipa całkowicie się załamała i rozpadła. Nastała długa przerwa w graniu, póki nie pojawił się Alex Krysiuk, który zebrał chłopaków do kupy i rozpoczął nową erę dla Ettenmoor. We wrześniu do zespołu dołączył basista Dawid Koscielniak.

Skład:
Paweł "Mazur" Mazurkiewicz - wokal
Vel Sivolsky - gitara prowadząca
Alex Krysiuk - gitara rytmiczna
Dawid Koscielniak - gitara basowa
Tom Oleszek - perkusja

Facebook: Ettenmoor - Facebook
Youtube: Ettenmoor - Youtube


BILETY: 30 zł (przedsprzedaż) / 33 zł (Eventim) / 40 zł (w dniu koncertu)

Dostępne w: Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie wszystkich imprez - przy wejściu do klubu), Salon Muzyczny PULS (Wójta Radtkego 47A, Gdynia, godz. 10:00-18:00), Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing - Lendziona 17 (Gdańsk Wrzeszcz, pn.-pt.: 12:00-19:00, sb.: 11:00-18:00), Eventim - w sprzedaży drogą elektroniczną i w punktach stacjonarnych Eventimu, np. w gdańskich Empikach (wyszukiwarka sklepów - eventim.pl - u dołu strony, cena w sieci - 33 zł)

Cena "w dniu koncertu" obowiązuje przez cały dzień - niezależnie od godziny.

Pula biletów przeznaczonych do sprzedaży w dniu imprezy obowiązuje tylko wówczas, gdy wejściówki nie wyprzedadzą się w ramach przedsprzedaży. Sprzedaż biletów we wszystkich punktach stacjonarnych zamykamy o godz. 15:00 w dniu koncertu, a następnie wznawiamy dopiero bezpośrednio przed imprezą - w klubie.
Sponsorem Klubu Ucho jest Grupa Energa:

Opinie (5)

 • Kasi i Asia na front

  Dziewczyny dają ognia! Ze 3 lata temu byłem na koncercie Percivala, gdzie Mikołaj brylował na froncie i to nie bardzo działało. Wprowadzał za dużo chaosu. Dziewczyny moim zdaniem wypadłyby lepiej, jako frontmenki, natomiast Mikołaj lepiej by wypadł, jako duch zespołu wyłaniający się z osnutego mgłą drugiego planu. Perkusista (nie wiem czy to był właśnie Andrzej) robił dobrą robotę i tego dnia skromnie starał się spinać wszystko co się dało w jakąś całość. Dziewczyna z samplerem (chyba Christina), była wtedy nowym nabytkiem i dopiero wpasowywała się w brzmienie zespołu.

  Muzycznie zespół jest ciekawy. "Pani Pana", to genialny numer, który znam jeszcze z wykonania przez zespół Szela. Jednak Percival zagrał to w mojej opinii znacznie lepiej. Jeden z moich hitów wszechczasów :) Podoba mi się, że członkowie grają zarówno na nowoczesnych, jak i starodawnych instrumentach. Nie podobają mi się niektóre wtrącenia pod adresem Kościoła Katolickiego, ale nie są one do końca poważne, więc przymykam na to oko. Owe wtrącenia pojawiają się również w przypadku innych zespołów odwołujących się do tradycji słowiańskiej. Głośna część publiki to podchwytuje, ale nie wszyscy. Po tysiącu latach symbiozy Kościoła i Słowian (z wyłączeniem Krzyżaków, którzy powinni zostać objęci ekskomuniką za to co zrobili na naszych ziemiach), nie warto tego rozdzielać. Sam czuję się Słowianinem z krwi i kości, ale jednocześnie jestem katolikiem i nie znam nikogo, nawet w pokoleniu pradziadków, kto wierzyłby np. w Światowida. Mimo tego, spotkałem w swojej katolickiej rodzinie wiele obyczajów, które można by śmiało nazwać pogańskimi, co jest świetnym przykładem wspomnianej wcześniej symbiozy. Niestety owe obyczaje giną na skutek urbanizacji. Obyczaje te były szanowane na wsi, a księża się im nie sprzeciwiali, natomiast prawdziwym zabójcą obyczajów okazało się miasto i ludzie pozujący na postępowych, którzy zabili je przez drwinę.

  • 5 4

 • Ani to straszne, ani śmieszne

  ale hipsterzy i tak będą się tym jarać

  • 0 10

 • "Aaaa kiedy przyjdzie Jezus, pokażemy mu tabliczkę, z kierunkiem na Wieliczkę" :) (2)

  Polecam teledysk do tego dzieła:D

  • 10 0

  • Ha!

   To chyba jedyny ich numer, który mi się spodobał. Poza tym, nurt nieco żenujący, podobnie jak wymienione w tekście kapele, z którymi koncertowali. Ale co tam, co kto lubi.

   • 1 0

  • muzyka

   Melodia do refrenu tej piosenki to "Zegarmistrz Światła" Woźniaka. Trudno, żeby się nie podobało. Tekst i inscenizacja to czyste wygłupy :) Jest jajcarsko, o ile ktoś sobie nie ubzdura, żeby to wziąć na poważnie.

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • ciężkie brzmienia , rock
  gru 4
  sobota, g. 18:00
  Gdynia, Klub Ucho
  Nocny Kochanek