stat
Impreza już się odbyła

Penny Lane i Virgin na koniec Jarmarku

maj 28

czwartek, godz. 18:00

Online
Wstęp wolny
paź 3

sobota, godz. 19:00

Sopot,
bilety 100 zł
Kup bilet
Penny Lane i Virgin zagrają w Amfiteatrze PFB nad Motławą.

Zespół PENNY LANE powstał jesienią 2004 roku. Jest wynikiem długoletniej przyjaźni i wspólnych muzycznych fascynacji dwóch, znanych już na polskim rynku muzyków – Wojtka Lali Kuderskiego (perkusisty Myslovitz) oraz Mietala Walusia (gitarzysty i wokalisty Negatywu). Dołączyli do nich Afgan (gitarzysta Negatywu) oraz Bartek Słatyński (wokalista i gitarzysta Avalanche). Tym samym ostatecznie ustalił się skład zespołu, którego nazwa pochodzi od legendarnej piosenki legendarnych Beatlesów. PENNY LANE w maju 2005 roku przystąpili do nagrywania albumu, który zarejestrowali w Studiu 7 w Piasecznie pod Warszawą. Realizatorem a także współproducentem debiutanckiego materiału grupy jest Marcin Gajko.

Dzięki PENNY LANE słowa z piosenki genialnych liverpoolczyków – „Penny Lane is in my ears and in my eyes” – mogą zyskać całkiem nowego wymiaru, bo ta grupa to świeży rock’n’rollowy powiew na polskiej scenie. Ich muzyka różni się od dźwięków, do jakich przyzwyczaili nas w swoich rodzimych kapelach. To nadal gitarowe granie z melodyjnymi wokalami i aranżacjami, ale pełne energii i rock’n’rollowego ducha. Poza tym, co nie zdarza się często, zespół ma trzech wokalistów, dzięki czemu piosenki zyskują charakterystyczny klimat wypełniony melodyjnym wielogłosem.

Zespół Virgin istnieje od 2000 roku. Ich pierwszy album pt. "Virgin", jak na debiutujący zespół to bardzo dobry wynik. Po wydaniu pierwszej płyty nominowanej do Fryderyka w kategorii Najlepszy Debiut 2002 roku, zespół intensywnie koncertował.

Drugi album, zatytułowany "Bimbo", promowały utwory "Dżaga", "Kolejny raz" i "Nie zawiedź mnie". 24 października 2005 zespół wydał swój trzeci album "Ficca". W tej chwili trwa jego promocja, której towarzyszy jak zwykle trasa koncertowa.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij