• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Październikowe poranki filmowe dla dzieci

Mimo że we październiku kalendarz najmłodszych wypełniają szkolne obowiązki KinoPort zaprasza najmłodszych na kolejną odsłonę "Poranków filmowych". Wśród nich najnowsza premiera filmu "Pinokio" w reżyserii Enzo D'Alò oraz takie produkcje jak "Zemsta futraków" czy przygodowy "80 dni dookoła świata"! Tradycyjnie seanse odbywają się co niedzielę o stałej porze.

PORANKI FILMOWE:

06.10.2013, godzina 10.45 "Pinokio"
13.10.2013, godzina 10.45 "W 80 dni dookoła świata"
20.10.2013, godzina 10.45 "Wyspa Nim"
27.10.2013, godzina 10.45 "Zemsta futrzaków"

Pinokio
2012 I 84' I Włochy, Francja, Belgia, Luksemburg I reż. Enzo D'Alo


Ubogi stolarz Dżepetto czuje się samotny i tęskni za towarzystwem. Pewnego dnia, znajduje niezwykły kawałek drewna i postanawia wyrzeźbić drewnianą lalkę. Kiedy lalka jest gotowa, Dżepetto nadaje mu imię: Pinokio. I wtedy, za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, kukiełka ożywa. Okazuje się, że Dźepetto nie będzie iał z nią łatwego życia. Pajac bowiem nade wszystko lubi płatać figle i psocić, do tego nieustannie pakuje się w tarapaty.

mat.prasowe
mat.prasowe


W 80 dni dookoła świata
2004 I 120' I Irlandia, Niemcy, USA, Wielka Brytania I reż. Frank Coraci


Film opowiada przygody ekscentrycznego angielskiego gentlemana Fogga i jego służącego podczas trwającej 80 dni szaleńczej podróży dookoła świata. Całe przedsięwzięcie jest wynikiem zakładu, jaki stanął pomiędzy Foggiem a członkami elitarnego londyńskiego klubu gentlemenów. W podróży bohaterowie spotykają wiele znanych postaci XIX stulecia i przeżywają niezliczoną ilość przygód

mat. prasowe
mat. prasowe


Wyspa Nim
2008 I 96' I USA I reż. M. Levin, J. Flackett


Nim's Island to bardzo specyficzna wyspa, której prawa stanowione są przez wyobraźnię małej dziewczynki. Bohaterka zafascynowana jest książkami opowiadającymi o wielkim poszukiwaczu przygód Alexie Roverze. Pewnego dnia, gdy ojciec Nim w tajemniczych okolicznościach znika po wypłynięciu w morze swoją łodzią, osamotniona dziewczynka usiłuje skontaktować ze światem w poszukiwaniu pomocy. Zamiast tego udaje jej się nawiązać kontakt z autorką swojej ulubionej książki.

mat. prasowe
mat. prasowe


Zemsta futrzaków
2010 I 92' I USA I reż. Roger Kumble


Kiedy Dan wraz z rodziną przeprowadza się do zielonego Oregonu, nawet nie podejrzewa jak trudno przyjdzie mu żyć w zgodzie z naturą. Gdy rozpoczyna pracę nad budową dużego osiedla okazuje się, że ten teren jest już zajęty. Zamieszkujące tam zwierzęta jednoczą swe siły, by wyrzucić Dana z lasu obracając plac budowy w prawdziwe pole bitwy.

mat. prasowe
mat. prasowe

Przeczytaj także

Opinie

 • folk / reggae / world , spektakl dramatyczny , projekcje filmowe , festiwal sztuki , warsztaty
  wrz 16-7.10

  Gdańsk
  InlanDimensions 2022
 • widowisko / show , projekcje filmowe , warsztaty
  wrz 30
  piątek, g. 18:00 - 22:00
  Gdańsk, Hevelianum
  Noc Naukowców