stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Paweł Mykietyn. Gdańska prapremiera

20 maja, o godzinie 19:00 w PFB odbędzie się światowe prawykonanie utworu Pawła Mykietyna, kompozytora muzyki festiwalowej, filmowej i teatralnej. Skomponował on utwory do filmu "Essential Killing" czy spektaklu "Poskromienie Złośnicy".

paź 2

piątek, godz. 19:30

bilety 90-140 zł
Kup bilet
PAWEŁ MYKIETYN. GDAŃSKA PRAPREMIERA

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sala Koncertowa na Ołowiance
Koncert symfoniczny

Wystąpią:
Ernst van Tiel - dyrygent
Łukasz Długosz - flet
Agata Kielar-Długosz - flet
Orkiestra Symfoniczna PFB

Konrad Mielnik - prowadzenie

W programie:

Paweł MYKIETYN
Podwójny koncert na dwa flety i orkiestrę

Johannes BRAHMS
III Symfonia F-dur op. 90

"Podwójny koncert na dwa flety i orkiestrę" wybrzmi pierwszy raz w historii muzyki w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Partie solowe powierzone zostaną uznanym w Polsce i na świecie flecistom młodego pokolenia Łukaszowi Długoszowi oraz Agacie Kielar-Długosz. Wykonawcom koncertu towarzyszyła będzie Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku.

Paweł Mykietyn to jeden z najwybitniejszych żyjących polskich kompozytorów. W wieku 22 lat zadebiutował na festiwalu "Warszawska Jesień" utworem "La Strada". Współpracował z wybitnymi dyrygentami m. in. Jean Paulem Dessy, Jackiem Kaspszykiem, Jerzym Maksymiukiem, Diego Massonem, Wojciechem Michniewskim czy Reinbertem de Leeuw. W styczniu 2000 otrzymał "Paszport Polityki". W kolejnym roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w następnym został nagrodzony prestiżową nagrodą Prix France Musique Sacem za muzykę do filmu "Essential Killing" Jerzego Skolimowskiego. Począwszy od 1996 skomponował muzykę do większości spektakli teatralnych w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Jest autorem muzyki do wielu filmów fabularnych, za które był nagradzany między innymi podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Utwór został stworzony na specjalne zamówienie Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Prawykonanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolekcje" - priorytet "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Bilety do nabycia od 8 złotych w kasach PFB i na filharmonia.gda.pl.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij