Impreza już się odbyła
PATRONAT

Parkowisko - Family&Friends Festival

Zapach skoszonej trawy, promienie słońca na twarzy, śmiech dziecka, opowieści dziadka, muzyka, która nastraja pozytywnie. Tak właśnie wygląda błogość i można ją zaznać na gdańskim Parkowisku.

w każdą niedzielę (do 30.08), godz. 14:00 - 18:00

Wstęp wolny
Kolejna odsłona będzie miała miejsce w Parku Św. Barbary w Gdańsku Śródmieście przy współudziale i we współprodukcji z MOPR Gdańsk. Tym razem Parkowisko odbędzie się wyjątkowo w trzecią niedzielę września, 16.09 w godzinach od 11:00 do 18:00. To doskonała okazja, żeby odpocząć, zrelaksować się i pobawić się w rodzinnym i sąsiedzkim gronie.

Tak jak w poprzedniej odsłonie Parkowisko odwiedzi wielu ludzi z różnymi pasjami i zajawkami, stowarzyszenia i ciekawe projekty miejskie. Wrześniowe Parkowisko zacznie się tradycyjnie o 11:00 śniadaniem na trawie, więc warto pamiętać o kocu i koszu piknikowym. O godzinie 12:00, tak jak w poprzednich odsłonach, zacznie się integrująca pokolenia gra parkowa - ParkWalk. Aby wziąć udział w tym rodzinnym spacerze należy zgłosić międzypokoleniowy zespół, odebrać kartę patrolu z Parkowego biura Parkowiska, które znajduje się przy scenie, wykonać kilka zadań, znajdujących się na karcie i zebrać pieczątki świadczące o wykonaniu zadania. Do godziny 17:30 należy oddać wypełnione karty do biura Parkowiska, bo w okolicach 18:00 odbędzie się rozdanie nagród. Uwaga! Ilość kart rodzinnych jest ograniczona.

Na parkowisku z każdą godziną będzie przybywać ludzi z pasją, którzy chętnie pokażą co potrafią i wciągną nas w swoją "zajawkę". Będzie można się im przyglądać bądź wziąć aktywny udział w zajęciach takich jak m.in. malowanie na żywo, Festival Filmów Pokoleniowych z Koziołkiem Matołkiem, czy gry sportowe (unihokej, badminton, piłka nożna). Pojawi się też Strefa Dzieciakowa, organizowana przez Centrum Hewelianum (w której będzie można wziąć udział w quizie z kołem fortuny, popuszczać wielkie bańki mydlane, czy pobawić się mega klockami).

"Dzieciaki Sadzeniaki" to inicjatywa, w której najmłodsi będą mogli posadzić rośliny, a potem zabrać je do domu, a dla spragnionych gier pojawi się strefa planszówek. A to wszystko przy dźwiękach i beatach Trójmiejskich DJ Artist's, Instrumentalistów i doskonałych muzyków z pasją do Jazzu, Chillu oraz Coverowych wykonawców muzyki poprzednich pokoleń na małej scenie muzycznej Parkowiska - Sound of Generation

Szczegółowe informacje o Parkowisku znajdują się na http://www.parkowisko.pl/

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij