stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Parkowisko - Family&Friends Festival (2 opinie)

  • niedziela, 24 czerwca,
    godz. 10:00 - 22:00
  • Park Reagana
    Gdańsk, Piastowska  mapa
  • wstęp wolny

W ostatnią niedzielę czerwca, tj. 24.06 rusza kolejne Parkowisko. Już od 11:00 w Parku im. Ronalda Reagana rodziny spotkają się, aby ponownie zintegrować pokolenia oraz wymienić doświadczenia międzypokoleniowe.Pośrednio jest to też okazja do integracji lokalnych społeczności (spotkanie sąsiadów i mieszkańców dzielnicy). Każdego miesiąca od maja do września organizowane są spotkania w Gdańskich parkach. Pierwsze Parkowisko odbyło się w Parku Generała Józefa Bema, teraz, 24.06.2018 w Parku im. Ronalda Reagana odbędzie się II odsłona.

Tak jak w poprzedniej odsłonie Parkowisko odwiedzi wielu ludzi z różnymi pasjami i zajawkami, stowarzyszenia i ciekawe projekty miejskie. Czerwcowe Parkowisko rozpocznie się o 11:00 śniadaniem na trawie więc warto pamiętać o koszu piknikowym i kocu. O godzinie 12:00 rozpocznie się integrująca pokolenia gra parkowa - ParkWalk. Aby wziąć udział w tym rodzinnym spacerze należy zgłosić międzypokoleniowy zespół, odebrać kartę patrolu z Parkowego biura Parkowiska, które znajduje się przy scenie, odwiedzić 8-10 punktów, w których trzeba wykonać określone zadanie. Do godziny 18 należy oddać wypełnione karty do biura Parkowiska, bo już o 18:15 odbędzie się rozdanie nagród.

Na parkowisku z każdą godziną będzie przybywać ludzi z pasją, którzy chętnie pokażą co potrafią i wciągną nas w swoją "zajawkę". Będzie można się im przyglądać bądź wziąć aktywny udział w zajęciach. Roll4all i 3city Piranhas (wrotki i rolki) przygotowują szybki pas rolkowy, a Kobieca Liga GKS Stoczniowiec zaprosi do rozegrania meczyków hokejowych na trawie. Pomorski Związek Piłki Nożnej to rodzinne rozgrywki piłkarskie a Fundacja Kreatywnie pokoleniom zabierze nas w podróż z Koziołkiem Matołkiem. Centrum Hewelianum poprowadzi strefę KIDS z zadaniami dotyczącymi segregacji śmieci a "Kurcze" i Fundacja Ale Cyrk poprowadzą aktywności i zabawy cyrkowe. O godzinie 17:00 odbędzie się godzinny bieg rolkarski po punktach rozmieszczonych na terenie parku Reagana, którego liderami są Zajawkowicze z Gdańsk night SKATEING. Oprócz aktywności ruchowych będzie możliwość wyrobienia sobie karty mieszkańca dzięki Visit GDA. Zajęcia obiadowe ze zdrowego żywienia to zajawka Fundacji PLASTER. Boisko do banmingtona oraz frisbee i możliwość powrotu do dzieciństwa grając w szachy, warcaby, klasy, gumę czy kapsle to kolejne propozycje na spędzenie niedzieli na Parkowisku. A to wszystko przy dźwiękach i beatach Trójmiejskich DJ Artist's, Instrumentalistów i doskonałych muzyków z pasją do Jazzu, Chillu oraz Coverowych wykonawców muzyki poprzednich pokoleń na małej scenie muzycznej Parkowiska - Sound of Generation.

"Pierwsza edycja pokazała nam, jak bardzo podobne inicjatywy są potrzebne. Cieszymy się, że Parkowisko wzbudziło takie zainteresowanie i mamy nadzieję, że z drugą i każdą kolejną odsłoną będzie ono stale wzrastać. To co trzeba ze sobą zabrać to dużo spokoju i chęci wypoczynku, coś przeciwsłonecznego (może być parasol) oraz chęć do poznawania nowych zajawek. I nie zapomnijcie o swoich dziadkach i seniorach z okolicy bo o pokolenia trzeba dbać ." - zaprasza do udziału Kuba Kadłubowski, jeden z pomysłodawców i organizatorów Parkowiska.

Szczegółowe informacje o Parkowisku znajdują się na http://www.parkowisko.pl/
Dodaj zdjęcie

Opinie (2)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej klikane (7 dni)