• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pariah

PARIAH, pomimo swojego młodego wieku oraz stosunkowo niedługiej obecności na rynku dubstepowym - zarówno jego singiel Detroit Falls/Orpheus jak i EPka Safehouses wydane zostały w roku 2010 - Arthur Cayzer zdążył rozbudzić ogromne nadzieje zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków, którzy dopatrują się w nim następcy Buriala czy też dubstepowego odpowiednika Briana Eno (poza podobnym brzmieniem łączy ich też Londyn, do którego Arthur przeprowadził się ze Szkocji).

gru 11

niedziela, godz. 20:00

bilety 59 zł
Kup bilet
mar 19

niedziela, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 109 - 130 zł
Kup bilet
Sam Pariah - bo pod tym pseudonimem nagrywa Cayzer - podchodzi do tematu raczej skromnie, wymieniając Jamesa Blake'a, Four Tet, Boards of Canada a także wspomnianych Burial i Eno na liście swoich największych muzycznych inspiracji. Opowiadając o muzyce jaką tworzy, Arthur stara się nakreślić obraz młodziutkiego, niedoświadczonego chłopaka, który pewnego dnia, odchorowując w łóżku kaca, tworzy luźne wariacje wokół kilku sampli, testując przy okazji możliwości nowego komputera. Efekty jego pracy docenili także inni artyści, m.in. Lucy, dla którego Pariah przygotował kilka remiksów czy Blawan, który wraz z Arthurem założył wytwórnię Working Long Nights, specjalizującą się w promowaniu muzyków techno. W roku 2012 światło dzienne ujrzała druga EPka Pariaha - The Rift, różniąca się znacząco od swoich poprzedniczek. Dzięki temu słuchacze mogli przekonać się, iż Cayzer wciąż się rozwija, odkrywa kolejne muzyczne planety zachowując przy tym charakterystyczną dla siebie dojrzałość i głębię brzmienia.

muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście


Razem z Blawanem tworzy duet KARENN, autorów jednego z najlepszych występów AUDIORIVER FESTIVAL 2015. Siódme miejsce na liście najlepszych live actów 2014 roku wg Resident Advisor. Ich wspólne występy na żywo należą do najbardziej niespodziewanych, bo nigdy nie wiadomo, jak zakończy się dialog duetu prowadzony za pomocą imponującej liczby elektronicznych maszynek.

https://twitter.com/pariahbeats
https://web.facebook.com/uk.pariah

Opinie

 • muzyka elektroniczna
  gru 10
  sobota, g. 20:00
  Gdańsk, Kolonia
  Drone Noise Ambient 2022
 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna , clubbing / disko
  gru 10
  sobota, g. 22:00
  Gdańsk, Czudner SPOT
  SUBATOMIC