• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Pandadread x Ashwagundub

Od czasu deweloperskiego przejęcia stoczniowej Protokultury i zamknięcia klubu SFINKS700 w Sopocie na mapie kulturalnej Trójmiasta ciężko o miejsce przyjazne soundsystemowemu graniu. Ostatni koncert Sekatorów w 100cznia Inside nagłaśniany przez Pandadread Sound System i krótkie ale treściwe afterparty po koncercie na chwilę przerwały trwającą od pół roku ciszę, jednak lokalni promotorzy wciąż rozglądają się za odpowiednim miejscem na całonocne sesje.

gru 16

sobota, godz. 20:00

Gdynia,
bilety 79 zł
przedsprzedaż 69 zł
Kup bilet
mar 1

piątek, godz. 18:00

Gdynia,
bilety 80 zł
Kup bilet
W międzyczasie ekipa Pandadread wraca ze swoimi płytami do rozgrzewania parkietu w konwencji selektorskiej. Ich wybór padł na Czudner SPOT - nowe, klimatyczne miejsce na Dolnym Mieście, prowadzone przez ludzi z zaprzyjaźnionego kolektywu Toga Dansverg Projekt, u których gościli już lata temu z cyklem Dub Mass w gdańskim GGOG New Front.

Gośćmi zaproszonymi do wspólnego poprowadzenia nadchodzącej sesji będą selektorzy najprężniej działającego w tej chwili sound systemu w Wielkopolsce - Ashwangundub z Poznania.
Pandadread spotyka Ashwagundub

kiedy: sobota 30.09.2023
gdzie: Czudner SPOT, ul. Łąkowa 35/37, Dolne Miasto, Gdańsk
wsparcie: 30 zł
start: 21:00

All Tribes Welcome!
#roots #reggae #dub #dancehall #steppers

Ashwangundub to ekipa i sound system z Poznania, aktywnie działający od 2016 roku. Organizują dubowe sesje pod szyldem Dub System oraz free parties 'Korzenie Poznania - the Roots of Perception'. Wzięli sobie za cel lokalne promowanie kultury soundsystemowej oraz wartości ruchu Rastafari, jednak ich misja zatacza coraz większe kręgi i coraz częściej można ich usłyszeć w całym kraju i za granicami. Ashwagundub to pasjonaci czystego brzmienia, ciężkich linii basowych oraz medytacyjnych wibracji. Wszystko inna Roots Reggae Dub style. Morc in Dub oraz Bujuman są nie tylko selektorami, promotorami i konstruktorami własnego sound systemu, ale także produkują własną muzykę. Ich muzyka łączy tradycyjne reggae z nowoczesnym podejściem do produkcji muzyki basowej. Winylowej selekcji oraz autorskich dubplates Ashwangundub będziecie mogli posłuchać już 30 września w gdańskim klubie Czudner SPOT na Dolnym Mieście.
https://www.instagram.com/ashwagundubsoundsystem/
https://www.facebook.com/Ashwagundub/

PANDADREAD
to kolektyw z Trójmiasta i okolic skupiony wokół jednego z najstarszych dubowych sound systemów w Polsce. Selektorski duet - bratrat i DHS, pomimo deklarowanych szerokich horyzontów muzycznych, w swojej selekcji są raczej konserwatywni i skupiają się przede wszystkim na historycznej muzyce jamajskiej oraz jej współczesnych, bezpośrednich kontynuatorach. Przez niemal 20 lat aktywności na polskiej scenie reggae, dorobili się sporego portfolio organizowanych i zagranych przez siebie sesji, wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. "We don't kill rudeboys, we raise dem".
https://www.facebook.com/pandadread/
https://soundcloud.com/pandadread 

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 zł
PŁATNE NA BRAMCE W GOTÓWCE

Opinie

 • muzyka alternatywna , muzyka elektroniczna
  gru 12
  wtorek, g. 18:00
  Sopot, Goyki 3 Art Inkubator
  Kropki na Goyki