stat
Impreza już się odbyła

Pablopavo i Ludziki

Nie mogło stać się inaczej! Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii proza (zbór opowiadań "Mikrotyki") - PAWEŁ SOŁTYS AKA PABLOPAVO, wraz z Ludzikami, zagra w Gdyni.

bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
Kup bilet

X Punky Reggae Live

mar 6

piątek, godz. 19:00 - 23:00

Gdynia,
bilety 50-55 zł
Kup bilet
Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w grupach Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików - "10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też krążek "Głodne kawałki" nagrany w duecie z producentem Praczasem.

reggae - koncerty w Trójmieście


W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - "Polor". Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. Jeden z nich - "Dancingowa Piosenka Miłosna", zyskał uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem promującym POLOR był "Mikołaj".

W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy - zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta "Tylko" - podobnie jak "Polor", spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: "Sobota" i "Carlos". Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014 było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna".

Początek roku 2015 to pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie Soundsystem. Album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji reggae raggamuffin. Utworami takimi jak "International" czy "To dla tych" rozbrzmiewały parkiety imprez reggae w całej Polsce.

Koniec 2015 to wydawnictwo "Wir" sygnowane jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Płyta była zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym albumem z udziałem Pablopavo. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku.

Marzec 2017 przynosi czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludziki - "Ladinola", anonsowany jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
 • folk / etno / world , blues , reggae , wieczór literacki
  sty 31
  piątek, g. 19.00
  Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury
  Tomasz LIPI Lipski / Prymityw Band
 • folk / etno / world , rock , reggae
  lut 13
  czwartek, g. 20.00
  Gdańsk, Plama
  Roots Cafe

Najpopularniejsze wydarzenia

 • 3 godz
 • |
 • 12 godz
 • |
 • 3 dni
 • |
 • 7 dni