stat
Impreza już się odbyła

Pablopavo i Ludziki

Nie mogło stać się inaczej! Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii proza (zbór opowiadań "Mikrotyki") - PAWEŁ SOŁTYS AKA PABLOPAVO, wraz z Ludzikami, zagra w Gdyni.

mar 12

sobota, godz. 19:00

Gdynia,
bilety 60 zł
Kup bilet
mar 19

sobota, godz. 20:00 - 22:00

Gdańsk,
bilety 99 - 149 zł
Kup bilet
Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w grupach Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". W 2011 roku ukazał się drugi album Pablopavo i Ludzików - "10 piosenek". W tym samym roku pojawił się też krążek "Głodne kawałki" nagrany w duecie z producentem Praczasem.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo - "Polor". Poprzedziło ją ukazanie się dwóch singli. Jeden z nich - "Dancingowa Piosenka Miłosna", zyskał uznanie słuchaczy wielu stacji radiowych, zajmując między innymi wysokie (bo czwarte) miejsce na prestiżowej Liście Przebojów Trójki. Trzecim singlem promującym POLOR był "Mikołaj".

W drugiej połowie 2014 roku, Pablopavo wydał również album solowy - zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta "Tylko" - podobnie jak "Polor", spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: "Sobota" i "Carlos". Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014 było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna".

Początek roku 2015 to pierwsza oficjalna płyta istniejącego od 2001 kolektywu Zjednoczenie Soundsystem. Album pokazał, że Pablopavo cały czas doskonale sprawdza się w konwencji reggae raggamuffin. Utworami takimi jak "International" czy "To dla tych" rozbrzmiewały parkiety imprez reggae w całej Polsce.

Koniec 2015 to wydawnictwo "Wir" sygnowane jako trio Pablopavo/Iwanek/Praczas. Płyta była zaskoczeniem dla słuchaczy i kolejnym świetnie przyjętym albumem z udziałem Pablopavo. Sam artysta powiedział, że jest to zarazem najbardziej eksperymentalna i najbardziej popowa płyta w jego dorobku.

Marzec 2017 przynosi czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludziki - "Ladinola", anonsowany jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.