stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pablopavo i Ludziki / Marginal

Publiczności Klubu Żak tego zespołu nie trzeba przedstawiać. Właśnie wydali nową płytę. Zapraszamy na trójmiejska premierę MARGINAL.

Paweł "Pablopavo" Sołtys - głos / Rafał "Daddy Raffi" Kazanowski - gitara / Jakub "Jahcob Jr" Kinsner - perkusja, mpc / Emil "Emili Jones" Wojtczak - bas / Radosław Polakowski - skrzypce, akordeon / Andrzej "Dj Zero" Giegiel - dj, scratch / Jakub "Earl Jacob" Sadowski - głos

reggae - koncerty w Trójmieście


W zapowiedziach stałym motywem były słowa takie jak disco, dyskoteka, taneczny, co przygotowywało na niespodziankę. No bo przecież Paweł Sołtys, finalista ostatniej edycji Nagrody Literackiej Nike, z dyskoteką słabo się kojarzy. Ale już pierwsze wysłuchanie nowego materiału nie pozostawia wątpliwości: ta "dyskoteka" to po prostu delikatne nawiązanie do muzycznej estetyki lat 70., z oldskulową elektroniką, "funkującą" gitarą, mocnym basem. To trochę jak podróż do klimatów lekko wymieszanych - trochę z polskiej muzyki filmowo-serialowej tamtej epoki ("Agata"), trochę z dawnego Bowiego ("Piosenka"), trochę z Briana Ferry'ego ("Światła na statku"). Mimo wszystko jednak wystarczy wsłuchać się w piosenki, w smutne przeważnie historie i sceny, bywa że prawie apokaliptyczne, bywa że prawdziwie wzruszające, by stwierdzić, że to ciągle - i na szczęście - Pablopavo z Ludzikami.
Mirosław Pęczak / POLITYKA

Na swoim piątym krążku Paweł Sołtys i jego muzyczne combo wbijają na taneczny parkiet. I robią to w przebojowym stylu.

Płyty i koncerty z Vavamuffin oraz Ludzikami, od czasu do czasu jakiś muzyczny skok w bok - a to solo, a to z Praczasem i Anią Iwanek. Jak sam mówi - 16 płyt nagranych w 15 lat. A jeszcze w zeszłym roku książka. Udany (zgodnym zdaniem krytyków i czytelników) literacki debiut - zbiorem prozatorskich miniatur, czyli "Mikrotyki" (nagroda Literacka im. Marka Nowakowskiego i Nagroda Literacka Gdynia oraz nominacja do finału Nagrody Literackiej Nike). Kiedy Paweł znajduje na to wszystko czas? Zwłaszcza, że w "cywilu", też na pełen etat, spełnia się jako mąż i ojciec. A na dodatek wszystko, czego się dotyka - zarówno w muzyce, jak i literaturze - jest o czymś. Ma sens. I wysoki poziom artystyczny. Żadnego grania - mówiąc piłkarskim językiem - na alibi. Albo na pół gwizdka. Za to z serca. I na serio. Pomimo, że - jak sam twierdzi - (za bardzo) krytycznie i zarazem (przesadnie) skromnie - w życiu napisał może 10 świetnych piosenek... (...)
- Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować - mówi Pablopavo o tym albumie, który ma znakomity, vintage'owy sznyt. "Marginal" cudownie pulsuje funky i soulem, jakby rodem z Motown, a przecież jest stąd, znad Wisły. Ta płyta ma piękny, ciepły, seksowny sound, który najbardziej porywa do tańca (i nie tylko) w takich utworach, jak "Ochota", "Agata" (cudowne klawisze imitujące brzmienie kultowego Hammonda) czy "Niskie słońce" (gitarowy efekt wah-wah oraz saksofon altowy Leny Romul, obecnej na albumie również wokalnie). Albo takie "Światła na statku" - podobny, filmowy klimat i "czarny" groove takie serialowe świry jak ja znajdą w produkcjach "Luke Cage" czy "The Deuce" ("Kroniki Times Square"). Uwielbiam!
Maciej Kancerek / www.cgm.pl/recenzje

Krzeseł nie będzie.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    13 - 55 zł
13 zł I pula / 23 zł II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
25 zł I pula / 35 zł II pula – ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów
35 zł I pula / 45 zł II pula – super zniżka* na Kartę do Kultury
45 zł I pula / 55 zł II pula – bez zniżek
Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem


* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Sprzedaż biletów bez zniżek: tickets.klubzak.com.pl

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.
Na stronie www.trojmiasto.pl bilety bez zniżek są dostępne online poprzez link „kup bilet” dostępny w wydarzeniu.

Rezerwacje wyłącznie: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Koncert z ograniczona liczbą miejsc siedzących, a w przypadku dużego zainteresowania koncertem koncert bez miejsc siedzących.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni