stat

Pablopavo I Ludziki

Pablopavo to wokalista, muzyk, autor tekstów piosenek i opowiadań. "To najlepszy polski songwriter" tak nazwał go Grabaż, lider Strachów na Lachy i Pidżamy Porno, który z polskich rockowych poetów na pisaniu piosenek zna się najlepiej. Jego zespół Pablopavo i ludziki wystąpi w piątek w klubie Ucho / Podwórko art.

Pablopavo urodził się w marcu 1978 roku. W roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan.

blues - koncerty w Trójmieście


W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany Telehon. W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików 10 piosenek. W tym samym roku pojawił się też album Głodne kawałki nagrany w duecie z producentem Praczasem.

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo POLOR, z której pochodzi przebojowa Dancingowa Piosenka Miłosna W drugiej połowie 2014 roku wydał również album solowy zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny pt. TYLKO. Uwieńczeniem roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii Muzyka Popularna. Płyta Ladinola z roku 2017 jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy. Wydany w 2018 album "MARGINAL" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać.

Pablopavo pojawił się gościnnie na mniej więcej pięćdziesięciu krążkach innych wykonawców. Nominowany był do różnych ważnych nagród i czasem je dostawał. A czasem nie. Pablopavo raczej Cię lubi i zaprasza na wszelkie możliwe koncerty z jego udziałem.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.