stat
PATRONAT

PC Drama / Woda w usta

PC Drama / 30.08.2021 / g. 19.00 / Klub Żak
WODA W USTA
autorka i reżyserka: Sandra Szwarc | wykonanie: Edyta Janusz-Ehrlich | muzyka na żywo: Magdalena Sowul | prowadzenie spotkania: Marta Tymińska

Woda w usta to najnowszy dramat uznanej trójmiejskiej dramatopisarki Sandry Szwarc. - Monodram, luźno inspirowany Wieczorem Trzech Króli" i Królem Learem" Szekspira, opowiada historię Violi i jej ucieczki z przemocowej rodziny opowiada autorka. - Bohaterka wskutek katastrofy zostaje wyrzucona na bezludną wyspę, gdzie próbuje poradzić sobie z traumą, wpadając przy tym w pułapkę mechanizmów iluzji i zaprzeczenia. Viola jest dla mnie dziewczynką-staruszką" - doświadczoną kobietą korzystającą z mechanizmów obronnych dziecka, oraz dzieckiem z bagażem emocjonalnym starej kobiety.
Jednak ucieczka w świat fantazji od traumatycznych przeżyć nie wyczerpuje sensów, jakie można odnaleźć w Wodzie w usta. Sandra Szwarc w swoim hipnotyzującym tekście świadomie nawarstwia tropy i interpretacje, efektownie mnożąc liczne odwołania, jak choćby do wspomnianych dramatów Szekspira, powieści Julesa Vernea i J.M. Berriego, bajek, baśni i mitów, seriali telewizyjnych czy kryzysu uchodźczego w Europie.

Czytanie w Żaku będzie jednocześnie debiutem reżyserskim Sandry Szwarc. Jest ona absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu, wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim oraz Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego. Dwukrotna finalistka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za sztuki Von Bingen. Historia prawdziwa (2015) oraz Supernova Live (2016), którą wyróżniono Alternatywną Nagrodą Dramaturgiczną. Na podstawie Von Bingen powstało słuchowisko Teatru Polskiego Radia (reż. W. Modestowicz), które zdobyło Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry" (2016), a Supernova Live została zrealizowana w formie czytania na PC Dramie w reż. Macieja Konopińskiego (2016). Woda w usta została napisana na IV Konkurs Dramaturgiczny Strefy Kontaktu, zorganizowany w bieżącym roku przez Wrocławski Teatr Współczesny im. Wiercińskiego, na którym zdobyła III nagrodę. Na kwiecień 2022 roku Wrocławski Teatr Współczesny planuje prapremierę spektaklu na podstawie "Wody w usta" w reż. Leny Frankiewicz.

Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym:
https://tickets.klubzak.com.pl/ do wyczerpania puli lub do g.17.00 w dniu wydarzenia. kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.
Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie masek na terenie Klubu Żak jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach: imię i nazwisko, data i godzina wydarzenia, kontakt do uczestnika wydarzenia (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym wydarzeniu. Dane będą zbierane w celu poinformowania uczestników wydarzenia o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: dostępne są środki do mycia i dezynfekcji rąk, w holu, w kawiarni, w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu; pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej znajdują się przy wszystkich wyjściach z Klubu.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197,
kasa@klubzak.com.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  25 zł
Bilety:
15 zł ulgowe* / 20 zł super zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł bez zniżek
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
Liczba miejsc biletowanych ograniczona do 120, udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.

Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak:
- w dni robocze w godzinach od 15.00 do 21.00
- w soboty i niedziele od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

 • komedia , czytanie performatywne
  wrz 20
  poniedziałek, g. 18:30
  Sopot, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
  Teatr przy Stole
 • festiwal teatralny , czytanie performatywne
  wrz 23-26
  czwartek - niedziela
  Gdynia, Teatr Miejski
  15. Festiwal R@Port i GND