stat
PATRONAT

PC Drama - Wiochy

Współczesny dramat austriacki. Lisa i Johannes są małżeństwem. To ludzie sukcesu: ona dziennikarka kobiecego pisma, on bezwzględnie skuteczny makler giełdowy. Większość czasu spędzają w pracy, tylko w weekendy wyjeżdżają odpocząć do modnych europejskich stolic. Pewnego dnia Johannes zabiera Lisę w niezwykłą podróż; drogę bez celu po małych, turystycznie nieatrakcyjnych miejscowościach Dolnej Austrii tytułowych wiochach.

autor: Volker Schmidt | przekład: Jacek Kaduczak | reżyseria: Piotr Biedroń | wykonanie: Agata Bykowska i Grzegorz Otrębski | prowadzenie spotkania: Anna Jazgarska

Ta współczesna odyseja to nie tylko próba uratowania umierającego związku, ale też wyrwania się ze wszechobecnego dziś dyktatu obrazów: gotowych schematów, mówiących nam, jak się zachowywać, ubierać, mieszkać, wyglądać, jak uprawiać seks i gdzie jeść. W pewnym momencie Johannes zauważa: uśmiecham się do ciebie, bo to w jakiś tam sposób wzmacnia nasz związek. ten głupi uśmiech, jak z tablicy pokazującej możliwe do zamówienia formaty zdjęć. idę do kuchni zrobić kawę i mam wrażenie, że przemieszczam się po ulotce projektanta naszej kuchni, jadę samochodem do pracy i widzę tylko obrazy obrazów, mój samochód widzi tylko obrazy i przerabia je, by swoimi miękkimi jak puch poduszkami powietrznymi ocalić mnie przed piekłem.

Dramat Volkera Schmidta, jednego z najważniejszych współczesnych dramatopisarzy austriackich, to poruszający obraz naszego społeczeństwa: niezdolnego do prawdziwych, głębokich relacji, egocentrycznie skupionego na własnych celach, bezrefleksyjne dążącego do osiągnięcia wyidealizowanego obrazu życia, promowanego przez popkulturę. Czytanie reżyseruje Piotr Biedroń, ceniony aktor Teatru Wybrzeże.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.
Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie masek na terenie Klubu Żak jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach: imię i nazwisko, data i godzina wydarzenia, kontakt do uczestnika wydarzenia (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym wydarzeniu. Dane będą zbierane w celu poinformowania uczestników wydarzenia o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: dostępne są środki do mycia i dezynfekcji rąk, w holu, w kawiarni, w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu; pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej znajdują się przy wszystkich wyjściach z Klubu.

W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
  • Bilet ulgowy
    15 - 20 zł
Bilety:
15 zł ulgowe* / 20 zł super zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł bez zniżek
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
Liczba miejsc biletowanych ograniczona do 120, udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.
Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak:
- w dni robocze w godzinach od 15.00 do 21.00
- w soboty i niedziele od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117
Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym:
https://tickets.klubzak.com.pl/ do wyczerpania puli lub do g.17.00 w dniu wydarzenia.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.