• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

PC Drama - Grooming

autor: Paco Bezerra | reżyseria, przekład, opracowanie wideo i muzyki: Paulina Eryka Masa | choreografia: Tobiasz Berg | obsada: Urszula Kobiela i Michał Jaros
SPRZEDAŻ BILETÓW NA CZYTANIE OD 3 STYCZNIA!

maj 30

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 55 zł
ulgowy 45 zł
Współczesna sztuka hiszpańska, na podstawie której powstaje właśnie film "La desconocida" (planowana premiera w 2022 roku). To przewrotny tekst, odnoszący się do poważnego problemu społecznego. Pojecie "groomingu"- w przywołanym w sztuce znaczeniu - to proces uwodzenia dzieci, w szczególności przez Internet - w ten sposób oprawcom najłatwiej zdobyć ich zaufanie.

Mężczyzna w średnim wieku i nastolatka siedzą na ławce w parku. Spotkali się po raz pierwszy "na żywo". On jej zadaje natarczywe pytania, ona milczy lub odpowiada półsłówkami. Mężczyzna nie wie jeszcze, że w tej zaskakującej historii nie wszytko (i nie każdy) jest tym, czym się wydaje...
- Tytułowy "grooming", w moim odczuciu, jest jedynie pretekstem do podjęcia rozważań nad ogólną kondycją człowieka, jego samotnością, niemożnością ucieczki od własnych słabości i pragnieniu bycia zrozumianym - opowiada reżyserka czytania Paulina Eryka Masa.

- Linia, która oddziela to, co normalne od tego, co nienormalne zdaje się być w tekście tym nad wyraz cienka. Pytanie tylko, czy stawiając tezę, że każdy z nas nosi w sobie pewien poziom dewiacji, można mówić w ogóle o kategorii "normalności"? Świat nie jest czarno-biały. Świat jest kolorową krainą czarów, w której każdy z nas goni za swoim królikiem. To od nas jednak zależy w jaki sposób dokonamy, idąc tropem freudowskich teorii, sublimacji naszych popędów. Jak mówi bohater sztuki: "To, co jest naprawdę nieznośne to to, że można żyć ze wszystkim"... To fascynujące jak wiele lustrzanych drzwi otwiera przed nami autor tekstu, a my zmniejszamy się i rośniemy, chowamy i podążamy, wstydzimy i dumnie podnosimy głowę niczym Alicja, która wpadła do nory i nie ma pojęcia jak z niej się wydostać.

Bilety:
15 zł - ulgowe*
20 zł - super zniżka* na Kartę do Kultury
25 zł - bez zniżek

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom - za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. Bilety bez zniżek na koncerty i przedstawienia można nabywać w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.
Warunki uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez Klub Żak zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi, w tym z obowiązującymi limitami.
1. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Po wyczerpaniu obowiązującego limitu miejsc warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniu jest okazanie przy zakupie biletu Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność wirusa (nie starszego niż 72 godzin) - zwanego dalej Paszportem Covidowym.
2. Bilety z puli dla osób zaszczepionych będą w sprzedaży 15 minut przed wydarzeniem i można je nabyć po okazaniu aktualnego Paszportu Covidowego wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość kupującego. Okazanie powyższych dwóch dokumentów jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu i tym samym do zakupu biletu.
3. W przedsprzedaży na dane wydarzenie (seans filmowy, koncert, przedstawienie) będą dostępne bilety wyłącznie na pule 30 % miejsc.
4. Bilety na wydarzenia poza pulą limitu 30 % miejsc będą w sprzedaży na 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia: seansu filmowego, koncertu, przedstawienia.
5. Informacje o dostępnych miejscach na dane wydarzenie będą zamieszczane na stronie Klubu Żak: facebook.com/KlubZak.
Niewykorzystane limity wejść na dany karnet po upływie terminu ważności przepadają. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.
Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie.
Liczba miejsc siedzących na koncertach jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. Miejsca w kinie nie są numerowane.
Zasady rezerwacji
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, seanse filmowe należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu faktycznego wykupienia zarezerwowanych biletów.
Kasa biletowa
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl
Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, biuro@klubzak.com.pl

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.