stat

PARTY-TURY. Warsztaty muzyczne i dźwiękowe dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty muzyczne i dźwiękowe PARTY - TURY, które odbędą się w Bibliotece z Pasją. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Topolski. Opierając się na twórczości wybranych kompozytorów i twórców współczesnych, przeprowadzimy ćwiczenia ze słuchania i tworzenia dźwięków w duchu aktywnej grupowej interakcji muzycznej.

w każdy czwartek (do 26.05), godz. 17:00 - 18:30

Gdynia,
bilety 55 zł
Zajęcia potrwają ok. 90 minut. Obowiązują zapisy mailowe: promocja@bibliotekagdynia.pl

Muzyka współczesna z jej bogactwem kierunków i stylów znakomicie wpisuje się w nurt otwartej integracyjne edukacji muzycznej oraz szerzej świadomości akustycznej. Bywa, że klasyczne instrumenty wykorzystywane są w niekonwencjonalny sposób.

Często słuchamy dźwięków z codziennego otoczenia, aby potem nagrane umieścić w utworze. Muzyka elektroniczna oferuje cała gamę nieograniczonych możliwości kreacji, również przez interaktywną zabawę.

Akustyczna ekologia bada sposoby słuchania oraz świat dźwięków przyrody i człowieka. Swobodna improwizacja umożliwia żywą interakcję oraz wprowadza dialog do wspólnego muzykowania, często anektując przedmioty codziennego użytku.

Krzysztof Topolski - artysta dźwiękowy i perkusista, kompozytor i producent muzyczny. Autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, akustyczną ekologią i krajobrazem akustycznym. Tworzy instalacje dźwiękowe. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera. Realizuje projekty poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Występuje jako Arszyn. Jako artysta dźwiękowy i edukator współpracował z najważniejszymi instytucjami kultury w Polsce. Prowadził warsztaty, odbywał rezydencje artystyczne, grał koncerty, brał udział w wystawach i festiwalach w wielu krajach Europy oraz w USA.
https://krzysztoftopolski.wordpress.com

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Życie codzienne niecodzienne w biografii i literaturze faktu, który poprzez wskazywanie najnowszych tendencji w literaturze faktu, w tym biografistyce przybliża zagadnienia związane z historią, kulturą, nauką.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Partnerstwo dla książki.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.