stat

Ożywione roboty na WOŚP w Manhattanie (1 opinia)

Budowanie robotów i ich ożywianie, tak by reagowały na polecenia człowieka, uczestnictwo w misjach kosmicznych i konkursy z nagrodami - to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na dzieci w niedzielę, 9 stycznia od 13.00 do 17.00 w Manhattanie. Jeden z robotów zostanie zlicytowany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Swoje albumy licytować będzie także znany gdański fotografik Maciej Kosycarz.

9 stycznia gdańskie centrum Manhattan zaprasza najmłodszych do holu głównego na warsztaty budowania i ożywiania robotów "Mali konstruktorzy robotów". Dzieci , oprócz konstruowania robotów, dowiedzą się również m.in., jak podłączać czujniki i silniki do mikrokomputera, w jaki sposób napisać prosty program dla robota, jak przegrać program z komputera do robota czy jak zaprogramować robota, by wykonał powierzoną mu misję. Podczas warsztatów dzieci poznawać będą takie pojęcia, jak: mikrokomputer, silnik, czujnik światła, robot czy sonar. Celem wydarzenia jest także uczenie najmłodszych, że tylko efektywna praca zespołowa może przyczynić się do sukcesu i zakończenia zadania.

Jeden z robotów zostanie również w tym dniu ok. 15.00 zlicytowany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której  finał odbywać się będzie również tego dnia w Manhattanie. Swoje najnowsze albumy dla Orkiestry ok. 13.00 licytować będzie także znany gdański fotografik Maciej Kosycarz.

Opinie (1)

  • niedbały artykuł

    ktoś przeklepał formułki i się powtórzył. Wg mnie trójmiasto.pl i jego dziennikarze mają za dużo pracy lub dumy.

    powtarzacie dwie, te same informacje w tym samym krótkim tekście!

    • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.