• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Otyłość bez tajemnic (1 opinia)

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, uczelnia kształcąca na rynku edukacyjnym od 20 lat i No-Body Centrum Psychodietetyczne serdecznie zapraszają na wyjątkową Konferencję Psychodietetyczną - "Otyłość bez tajemnic czyli zdrowie zaczyna się w głowie".

10 sierpnia - 31 października 2022, godz. 18:00 - 20:00

Gdańsk, Braci Majewskich 22
bilety 599 zł
sie 18

czwartek, godz. 18:00

Online
Wstęp wolny
Celem konferencji jest odczarowanie tematu otyłości, tj.  uświadamianie słuchaczom, że wpływ na zdrowie, wygląd czy seksualność mają emocje, sposób myślenia, odpoczynek, a także procesy neurobiologiczne. Warto wiedzieć, że do dietetyka czy lekarza nie zgłasza się tylko "żołądek, ale "cały człowiek". Naszym ciałem rządzi mózg i akceptujemy to bądź nie. Mózg kieruje naszym zachowaniem, emocjami i nawykami. Całe spektrum procesów jakie odbywa się w każdej sekundzie decyduje o naszych wyborach - w tym żywieniowych. Na wiele z nich mamy wpływ, poprzez dietę, zmianę nawyków, a przede wszystkim naszą świadomość.

Podczas konferencji skupimy się zatem na otyłości nie jako problemie nie do rozwiązania, ale wyniku rozmaitych naszych działań i decyzji, które nie zawsze są uświadomione. Poruszymy kwestię emocji i związanych z nimi napadów objadania się, ale też opowiemy o skutecznych praktycznych strategiach radzenia sobie z nimi. Dodatkowo porozmawiamy na temat zaburzeń odżywiania w kontekście pracy dietetyka. Przyjrzymy się również neurotransmiterom i ich wpływie na nasze wybory i decyzje. Czy dopaminę można "zjeść"? Czy mózg jest "sexy"? Na te pytania również poszukamy odpowiedzi.

Obalimy tabu - seks ludzi otyłych budzi czasem śmiech, czasem zastanowienie, a zdarza się, także zażenowanie. Odpowiemy na wszystkie pytania, obalimy mity, przedstawimy fakty. Rekomendując w pełni to wydarzenie, jednocześnie wyrażamy przekonanie i nadzieję, że stanowić ono będzie ważny impuls dla pogłębienia wiedzy i świadomości naszego społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowotnej, kształtowania postaw zdrowego odżywiania. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom wskażemy najważniejsze aspekty dbania o to co najważniejsze - zdrowie.

Na koniec konferencji przewidzieliśmy również niespodziankę w postaci voucherów/produktów ufundowanych przez Partnerów konferencji, które zostaną rozlosowane wśród uczestników konferencji. Ponadto, każdy słuchacz otrzyma Certyfikat udziału w Konferencji oraz materiały pokonferencyjne.

Wydarzenie zostało objęte patronatem:
- Honorowym przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.
- Medialnym przez portal Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk oraz magazyn Lustro (Prestiż magazyn trójmiejski).
 
Program konferencji:
9:30 - 10:00  Rejestracja uczestników.
10:00 - 10:10 Przywitanie gości i przedstawienie idei konferencji.
10:10 - 10:55 "Nie zajadaj emocji, bo one zjedzą Ciebie - psychologiczne uwarunkowania otyłości i strategie zaradcze dla specjalisty i pacjenta", Ewa Rachwalska, psycholog, coach oraz doradca odżywiania i zdrowego stylu życia.
11:00 - 11:40 "Obietnica przyjemności - o roli dopaminy w dokonywaniu wyborów żywieniowych i konsekwencje jej działania", mgr Anna Szymborska, psycholog, psychodietetyk, certyfikowany trener i szkoleniowiec, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
11:45 - 12:25 "Zaburzenia odżywiania w gabinecie dietetyka", dr n.med. Paulina Borek - Trybała, dietetyk kliniczny na oddziale Onkologii i Radioterapii w UCK w Gdańsku, specjalizuje się w dietetyce onkologicznej i nefrologicznej, opiece nad pacjentami bariatrycznymi oraz terapii nadwagi i otyłości, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku.
12:30 - 13:00 Przerwa kawowa.
13:00 - 13:40 "Mity, fakty i półfakty czyli wszystko co chcesz wiedzieć na temat seksualności osób z nadwagą i otyłością", mgr Katarzyna Makarska, psycholożka - seksuolożka, edukatorka seksualna, interwentka w Gdańskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej.
13:45 - 14:25 "Media a wizerunek osób z nadwagą", Joanna Matuszewska, dziennikarka, autorka
audycji medycznych i popularno-naukowych w Radiu Gdańsk, członkini ogólnopolskiego
stowarzyszenia Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia, Radio Gdańsk.
14:30 - 14:50 Loteria z udziałem Partnerów konferencji.
14:50 - 15:00 Zamknięcie konferencji.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  97 - 137 zł
 • Bilet ulgowy
  47,40 zł
BILETY DO NABYCIA ON-LINE: https://evenea.pl/event/151772-1/

Opinie (1) 1 zablokowana

 • Najlepsza dieta to TMŻ

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 • wykład , warsztaty , spotkanie
  sie 10-31.10
  g. 18:00 - 20:00
  Gdynia, Zaufaj Położnej Szkoła Rodzenia
  Szkoła rodzenia w Gdyni