• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otwarte spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące pełnienia funkcji opiekuna usamodzielnienia

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza mieszkanki i mieszkańców, na otwarte spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące pełnienia funkcji opiekuna usamodzielnienia. To oferta zwłaszcza dla osób zaangażowanych społecznie, które mogą i chcą wesprzeć wychowanków pieczy zastępczej, wchodzących w dorosłe życie.

lip 18

czwartek, godz. 12:00 - 16:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

12 - 20 lipca 2024, godz. 09:00 - 15:00

Wstęp wolny
Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 marca br. w godz.: od 16.00 do 17.30, w sali konferencyjnej (parter) MOPR przy ul. K. Leczkowa 1 A w Gdańsku. Specjalistki Zespołu Usamodzielnień Wydziału Pieczy Zastępczej m.in. wyjaśnią uczestniczkom i uczestnikom, na czym polega funkcja opiekuna usamodzielnienia. Wskażą, jakie ma obowiązki, co należy do jego zadań. Podpowiedzą też, jakie trzeba mieć predyspozycje, by wspierać młodych ludzi, którzy mają opuścić lub już opuścili rodzinę zastępczą bądź placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Na drodze do samodzielności bardzo potrzebują życzliwej osoby, która doradzi im w życiowych kłopotach, zmotywuje do działania i podpowie najlepsze rozwiązania.

Osoby chcące dowiedzieć się więcej o marcowym spotkaniu, zainteresowane tematem, proszone są o skontaktowanie się ze specjalistkami i specjalistami Zespołu Usamodzielnień, tel.: 58 342 31 72 (czynny w godz. pracy Ośrodka).

Opinie