• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Otwarcie ratusza Oruńskiego

Zapraszamy na uroczyste otwarcie ratusza Oruńskiego, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 lutego, o godz. 17:00.

W sobotę, 5 lutego ratusz będzie podświetlony. Po symbolicznym otwarciu drzwi wystrzelone zostanie konfetti. Na zewnątrz, przy budynku, ustawione będą tablice, na których zobaczyć będzie można wystawę poświęconą historii tego obiektu.

Budynek dawnego Ratusza przy Gościnnej 1 zmienił swoje oblicze. Jeszcze w ostatnich latach stał pusty, teraz po tym jak w ramach rewitalizacji został zmodernizowany, będzie miał kilka funkcji. Tu urzędować będzie lokalna rada dzielnicy i znana z prowadzenia oruńskiego Domu Sąsiedzkiego Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

Ale na dwóch piętrach zostanie także otwarta nowoczesna Mediateka. Na dwóch piętrach znajdzie się miejsce dla tysięcy książek i audiobooków, będzie też czytelnia, kafejka internetowa, miejsce do cichej pracy. Już w pierwszym tygodniu po otwarciu będzie tu można spotkać znanych pisarzy, m.in. Pawła Huelle.

Wydarzenie z uwagi na panującą pandemię będzie miało charakter kameralny. Większość atrakcji zaplanowano na kolejne dni.

Inwestycja była elementem Programu Rewitalizacji dzielnic Gdańska współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Rewitalizowane są obecnie cztery obszary Gdańska: Nowy Port z twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem.

Przeczytaj także

Opinie