stat
Impreza już się odbyła

Otwarcie pierwszego woonerfu w Gdyni

We wtorek 18 czerwca 2019 roku o godzinie 12:00, na ulicy Abrahama, nastąpi oficjalne otwarcie pierwszej strefy współdzielonej / woonerfu w Gdyni.

Woonerf to strefa, w której pieszy i rowerzysta mają pierwszeństwo przed samochodem, a kierowcy mogą przez nią przejeżdżać z prędkością nie większą niż 20 km/h. Nie ma w niej podziału na ulicę i chodnik, a ruch odbywa się tylko w jedną stronę.

Takie strefy zaczęto tworzyć w Holandii, skąd przywędrowała do nas nazwa takiej przestrzeni miejskiej - woonerf. Ulica Abrahama została całkowicie przebudowana na odcinku pomiędzy ulicami 10 Lutego a Batorego. Tym samym wraz z nadchodzącymi wakacjami pojawia się w Gdyni nowe miejsce do spacerów i spędzania czasu. Na tym odcinku ulica Abrahama jest pełna zieleni i oferuje wytchnienie, które trudno znaleźć na normalnych ulicach. Warto spędzić tam czas z całą rodziną, zwłaszcza że nie zabraknie strefy zabaw dla dzieci.

Biblioteka Gdynia zaprasza do przygotowanego specjalnie na ten dzień punktu wymiany książek, czyli popularnego bookcrossingu. Można przynieść już przeczytane książki i w zamian zabrać do domu te, które przyniósł ktoś inny.

Nie zabraknie też muzyki w plenerze.

W tym dniu lokale usługowe i sklepy przygotowały specjalną ofertę dla wszystkich klientów.
- W salonie Optometria Orkisz można będzie bezpłatnie zbadać wzrok i kupić tylko w tym dniu okulary z 30% zniżką. W programie również bezpłatne demonstracje terapii wzrokowej przy użyciu wirtualnej rzeczywistości i okularowe ciasteczka.
- Na małych i dużych będą czekały ciasteczka w kształcie okularów, zabawy optyczne i takie, które terapeutycznie oddziałują na wzrok.
- Salon obuwniczy Viola wprowadzi promocję na zakup obuwia, a salon odzieży Dasea People zaprosi do chwili relaksu na leżakach.
- Salon urody Instytut&Perfumeria zaoferuje 20% zniżki na zabiegi i na zakup kosmetyków.
- Restauracje Mimoza i Kluska wystawią ogródki z małym poczęstunkiem, a dzięki restauracji Kluska będą też tak lubiane przez dzieci balony.
- Piekarnia Piotr Gotowała będzie częstowała wszystkich gości bułeczkami.

Przekształcenie fragmentu ulicy Abrahama w woonerf było zwycięskim projektem w głosowaniu w budżecie obywatelskim 2016 roku.

Podczas otwarcia woonerfu będzie także możliwość głosowania na projekty BO 2019.

Gdzie: ul. Abrahama od ul. 10 Lutego - do ul. Batorego
Start: 18 czerwca godz. 12:00

Przyjdź i baw się razem z nami!

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni