• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Otwarcie Muzeum Niewidzialne Gdańsk

Niewidzialny Gdańsk to nowa atrakcja na turystycznej mapie Trójmiasta. Ideą muzeum jest wejścia na chwilę w świat osób niewidomych i odkrycie rzeczywistości za pomocą wszystkich zmysłów z wyjątkiem wzroku. To wycieczka emocjonalna i dydaktyczna jednocześnie. Zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, pod opieką jednego z naszych przewodników - osoby niewidomej - która z ciemnością żyje na co dzień i umie się w niej doskonale poruszać.

Relacja z imprezy

sie 27-28

sobota - niedziela, godz. 12:00

bilety 30 zł
wrz 9

piątek, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 30 zł
Kup bilet
Na co dzień to wzrok dostarcza nam około 80 procent informacji, które zdobywamy o świecie. W Niewidzialnym Gdańsku nauczycie się, jak można poznawać świat bez tego zmysłu...

Nie możemy opowiedzieć, co znajduje się wewnątrz Niewidzialnego Gdańska - musicie to poczuć sami. Możemy tylko zdradzić, że dzięki tej wystawie historię Gdańska i jego najważniejsze symbole poznacie na nowo, zupełnie inaczej niż dotychczas.

Nasi przewodnicy to osoby niewidome bądź niedowidzące. Oprowadzą Was po świecie, w którym sami funkcjonują od wielu lat, czasami od dzieciństwa. Pokażą jak poznawać rzeczywistość wokół siebie za pomocą dotyku i słuchu. Za ich głosem i snującą się opowieścią, bezpiecznie będziecie poruszać się w zupełnej ciemności.

Nasi przewodnicy to osoby otwarte, pełne pasji, mające za sobą wiele różnych doświadczeń życiowych. Chętnie odpowiedzą na Wasze pytania, pokażą jakich udogodnień mogą używać przy domowych czynnościach, które nam często wydają się banalne, a osobom, które nie widzą, dostarczać wielu trudności. Nie bójcie się pytać, nasi wspaniali pracownicy chcą łamać stereotypy, przez które odgradzamy się od osób w jakiś sposób niepełnosprawnych murem - wynikającym z niewiedzy czy braku empatii.

Zwiedzanie wystawy trwa około godziny - czterdzieści minut w "niewidzialnej" części, około 20 minut w części "widzialnej"
Słuchamy przewodnika i poruszamy się trasą przez niego wyznaczoną
Zwiedzamy wystawę w grupach nie większych niż sześć osób
Przed wejściem dezynfekujemy dłonie
Nasze sale są regularnie dezynfekowane, a nasi przewodnicy używają maseczek bądź przyłbic

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.