stat

Ostatni przejazd Bajpasem Kartuskim

  • piątek, 4 czerwca, godz. 09:30
  • Lokalizacja
    Gdańsk
  • Bilety
    wstęp wolny

W piątek odbędzie się Ostatni przejazd Bajpasem Kartuskim przed rozpoczęciem tej oczekiwanej inwestycji. Towarzyszyć mu będą także festyny rodzinne organizowane na obu końcach trasy przejazdu przy dworcu w Kartuzach i przy dworcu w Gdańsku Kokoszkach.

Pożegnalnych przejazdów w sumie będzie kilka, a niektóre z nich pojadą także częściowo po linii PKM, która historycznego pociągu retro nie widziała od swojej inauguracji w 2015 roku! Tegoroczne specjalne przejazdy 4 czerwca odbywać się będą zabytkowym pociągiem z historycznymi wagonami retro i lokomotywą SM42.

ROZKŁAD JAZDY:

Gdańsk Główny 9:30 > Kartuzy 10:43 > Gdańsk Kokoszki 11:23

Gdańsk Kokoszki 11:39 > Kartuzy 12:26

Kartuzy 12:43 > Gdańsk Kokoszki 13:24

Gdańsk Kokoszki 13:40 > Kartuzy 14:43 > Gdańsk Główny 16:12

Gdańsk Główny 16:30 > Gdynia Główna 17:25 > Gdańsk Główny 18:00


UWAGA!
Wszystkie przejazdy są biletowane, a liczba miejsc w pociągach jest ograniczona - również ze względu na wciąż trwającą pandemię. Dlatego, aby wziąć udział w jednym z organizowanych przejazdów koniecznie trzeba posiadać bilet oraz obowiązkowo mieć nałożoną na twarzy maseczkę zasłaniającą usta i nos.

Sposoby na zdobycie biletów są dwa:

1. Udział w organizowanych również 4 czerwca przez Urząd Miejski w Kartuzach i Stowarzyszeni Miłośników Kolei Kokoszkowskiej festynach towarzyszących temu wydarzeniu, podczas których można będzie wygrać bilety na przejazdy oraz oryginalne gadżety PKM. Oba festyny odbędą się przy dworcach kolejowych nowym w Kartuzach i starym, nieczynnym w Gdańsku Kokoszkach.

2. Regularne śledzenie profilu FB PKM, na którym w tygodniu poprzedzającym "Ostatni przejazd Bajpasem Kartuskim" będą rozdawane bilety na każdy z planowanych 4 czerwca przejazdów.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.