• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ostatki na gęsto

Ostatki na Gęsto to wyjątkowa okazja, by potańczyć przy polskiej muzyce i poznać podstawowe kroki polskich tańców tradycyjnych, takich jak walczyk, polka, oberek czy mazurek. Energia i piękno jakie tkwią w polskiej muzyce najpełniej można doświadczyć tańcząc, dlatego jeśli chcesz przekonać się, dlaczego muzyka polskiej wsi zachwyciła Chopina, przyjdź koniecznie! Do tańca zagra łódzka kapela Gęsty Kożuch Kurzu oraz Kapela Przewłockiego z Gdańska.

cze 27

czwartek, godz. 20:30

Sopot,
bilety 69 zł
przedsprzedaż 49 zł
Kup bilet
paź 18

piątek, godz. 20:00

bilety 130-140 zł
Kup bilet

- to już ostatnie chwile, by jeszcze w tym roku poczuć klimat wiejskiego karnawału!

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie "Trójwiejska" oraz Instytut Kultury Miejskiej.
piątek, 8 lutego, godz. 19.30
Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Wstęp 10 zł.

Kapela Gęsty Kożuch Kurzu powstała pod wpływem impulsu, jakim był konkurs "Stara Tradycja" na festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w 2011 r. Rok później zajęła II miejsce na tym konkursie, zdobywając również I miejsce na XI Spotkaniach Folklorystycznych Polski Centralnej "Od Kujawiaka do Oberka". Najważniejszym wyróżnienie dla Kapeli było zdobycie Baszty na 46. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii folklor rekonstruowany. W tym samym roku członkowie GKK organizowali i organizują warsztaty taneczne w Łodzi, których efektem jest projekt koordynowany przez Fabrykę Sztuki w Łodzi "Pograjka Łódzka".


koncerty w Trójmieście


Kapela w składzie:
Maria Stępień - skrzypce
Asia Gancarczyk - basy, śpiew
Przemysław Bogusławski - bębenek obręczowy
Marcin Lorenz - skrzypce

KAPELA PRZEWŁOCKIEGO
Kapela z Gdańska, zajmuje się przede wszystkim tańcami wirowymi, czyli mazurkami. Głównie od Jana Kmity, ale też Jana Gacy, Tadeusza Jedynaka i braci Tarnowskich. Dużo czasu muzycy spędzili na słynącej z polek Suwalszczyznie u Franciszka Racisa. Czerpią także z innych regionów jak Lubelszczyzna, Kurpie, Podlasie. Przez te kilka lat od założenia w 2007 roku, ruchem wirowym kapela zatoczyła pełne koło mazurkowe i dotarła z powrotem do Mazowsza Południowego, na którym królował ś.p. Mistrz nad Mistrzami, Kazimierz Meto. Z repertuarem wystąpi na najbliższej Trójwiejskiej potańcówce w Instytucie Kultury Miejskiej. Kapela otrzymała wyróżnienie w konkursie Stara Tradycja podczas Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata 2011, III miejsce w kategorii kapel podczas XVIII Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych POWIŚLAKI 2011 w Maciejowicach oraz I miejsce podczas 45 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych 2011 w Kazimierzu w kategorii Folklor Rekonstruowany. Kapela aktywnie działa na rzecz upowszechniania polskiej kultury tradycyjnej w ramach Stowarzyszenia "Trójwiejska".

Kapela w składzie:
Justyna Mazurkiewicz - bębenek obręczowy, śpiew
Joanna Gostkowska - basy, śpiew
Marek Przewłocki - skrzypce, śpiew

Stowarzyszenie "Trójwiejska" działa w Trójmieście od 2006 roku (jako grupa nieformalna, obecnie jako stowarzyszenie) organizując potańcówki, warsztaty taneczne, instrumentalne i śpiewacze, których głównym celem jest upowszechnianie kultury muzycznej polskiej wsi w jej niezmienionej formie in crudo. www.trojwiejska.pl

Opinie