stat
Impreza już się odbyła

Orszak Trzech Króli w Gdyni (1 opinia)

6 stycznia 2017 r., w Święto Trzech Króli, ulicami przemaszeruje orszak w gdyńskiej magicznej scenerii. Przemarsz poprzedzi msza św. odprawiona o godz. 11.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 46).

Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Fabułę podzielono na kilka kluczowych scen.

O godz. 12.00 uczestnicy zbiorą się przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kwadrans później wyruszą ulicami 3 Maja i 10 Lutego w kierunku skweru Kościuszki. Na platformie przed CH "Batory" zostanie odegrana scena wizyty Trzech Króli u Heroda. Następnie Orszak przeniesie się na skwer Kościuszki i odegra scenę przed zaimprowizowaną karczmą. Przed Teatrem Muzycznym odbędzie się misterium ukazujące walkę dobra ze złem. Wreszcie, w muszli koncertowej przy pl. Grunwaldzkim, królowie spotkają się z Jezusem w stajence. Potem rozpocznie się wspólne kolędowanie.

W związku z wydarzeniem nastąpią czasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego. Na czas przejścia Orszaku Trzech Króli z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa do muszli koncertowej przy placu Grunwaldzkim wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: 3 Maja, 10 Lutego, skwer Kościuszki, Borchadta i Armii Krajowej. Po przejściu orszaku ruch na poszczególnych ulicach będzie sukcesywnie przywracany.

Zarząd Dróg i Zieleni prosi wszystkich kierowców i innych uczestników ruchu o dostosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu i podporządkowanie się do poleceń wydawanych przez Policję i Straż Miejską oraz organizatora uroczystości.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Opieki i Edukacji Społecznej "Samarytanie" przy wsparciu miasta.

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • oszołom organizuje kolejny pochód trzech króli...

    Znany oszołom pan S, klient wielu komorników organizuje po raz kolejny przemarsz trzech króli. Urząd Miasta sponsoruje jego wygłupy.... smutne.

    • 0 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.