• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Orlando - Moja polityczna biografia - pokaz specjalny | Przegląd Kina Feministycznego

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

W ramach Przeglądu Kina Feministycznego organizowanego przez Kino Kameralne Cafe, zapraszamy na pokaz filmu "Orlando moja polityczna biografia", po którym odbędzie się spotkanie z Julianną Graczyk.

gru 13

środa, godz. 18:00

bilety 38,90 zł
przedsprzedaż 28,90-36,90 zł
Film ten odwołuje się do - w tym kontekście - kultowej książki "Orlando: A Biography." Virginii Woolf. Reżyser Paul B. Preciado organizuje casting i skupia 26 współczesnych osób o różnej orientacji i w różnym wieku, aby odtworzyć powieść Woolf z 1928 roku. Lektura z jednej strony uwydatnia konteksty klasowe i kolonialne, z drugiej to zabawa w teatr, przebieranie się w kostiumy z epoki, pastisz malarskich tropów.

Naszą gościnią specjalną będzie Julianna Graczyk -psychoseksuolożka, prowadzi własną praktykę w Gdańsku. Angażuje się w działania społeczne w stowarzyszeniach i fundacjach, w których obejmuje rolę psycholożki, pisze projekty i udziela się artystycznie. Pracę opartą o kontakt z ludźmi zaczęła bardzo wcześnie, najpierw przez sztukę, teatr, performance, studia na Akademii Sztuk Pięknych. Następnie postanowiła swoją ścieżkę zawodową skierować właśnie na ten obszar: człowieka. Pracowała jako asystentka osób z niepełnosprawnością na Uniwersytecie SWPS. Była ekspertką Gdańskiego Modelu na Rzecz Równego Traktowania w zakresie Zdrowie, gdzie prowadziła badania pod opieką Dr Anny Strzałkowskiej.

O filmie:
"ORLANDO - MOJA POLITYCZNA BIOGRAFIA"
reżyseria: Paul B. Preciado, 98 minut, Francja 2023
"Orlando - moja polityczna biografia" to swobodnie odwołująca się do Wirginii Woolf podróż przez meandry współczesnej kultury, poezji, sztuki i praktyk artywistycznych. To apoteoza emancypacji, widzialności i kulturowej rebelii. Film Preciado jest obowiązkową pozycją dla wszystkich osób potrzebujących wsparcia w rozumieniu własnej i cudzej seksualności oraz tych, które z tego powodu stają się politycznymi ofiarami patriarchalnej i konserwatywnej władzy. Dla wielu z nas to również film przywracający godność i opowiadający o wolności i radości.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/371162

Do zobaczenia podczas przeglądu!

Organizatorki:
Kino Kameralne Cafe
Fundacja Awareness
diversityPL
Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Patrnerki / Partnerzy:
Gutek Film
Nowe Horyzonty
Fundacja Widzialne
Blundstone Polska
---------------------------------
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

Opinie