• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ørganek

 • czwartek, 29 września 2022, godz. 19:00
 • Lokalizacja
  Filharmonia Kaszubska Wejherowo, Jana III Sobieskiego 255
 • Bilety
  89,
  ulgowy 79

  Bilety wyprzedane
  sprzedaż: 58 672-27-75

WE GOT NO LOVE TOUR to dalsza część trasy promującej ostatnie wydawnictwa zespołu ORGANEK. Koncerty obejmują materiał zarówno z płyt Na razie stoję, na razie patrzę i Ocali Nas Miłość, ale także muzykę z poprzednich płyt. Nie brakuje jednakże niespodzianek. Grupa jest w doskonałej kondycji i od lat zaskakuje świetną formą podczas bardzo widowiskowych i emocjonujących wykonań na żywo.

paź 22

sobota, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 120 - 160 zł
Kup bilet
gru 17

sobota, godz. 16:00, 19:30

bilety 119 - 159 zł
Kup bilet
Po dwóch platynowych wydawnictwach, płyta Na razie stoję, na razie patrzę to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70. Jak powiedział Tomasz Organek: retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język. Trasa Na razie stoję, na razie patrzę to dynamiczne, przebojowe i bezkompromisowe show z nową muzyką na nowe czasy. Oi!

rock / punk - koncerty w Trójmieście


ØRGANEK  grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów.Tomasz Organek jest również Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernik. W 2019 zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią Teoria Opanowywania Trwogi. W 2022 uznany przez magazyn Newsweek za jedną ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EO 2020 w Dubaju.

Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty długogrające:
Głupi (2014) nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock
Czarna Madonna (2016) trzy statuetki Fryderyk 2017 w kategorii: Album Roku Rock, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku.

Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek.
W 2021 zespół wydał dwie kolejne płyty nominowane do Fryderyka 2022:
Ocali Nas Miłość (2021) z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka
Na razie stoję, na razie patrzę (2021) nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal.

W skład zespołu wchodzą: 
Tomasz Organek (gitara, śpiew), 
Adam Staszewski (bas), 
Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), 
Robert Markiewicz (perkusja).

Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Czechy) ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków. ØRGANEK jest stałym bywalcem największych polskich festiwali (m.in Woodstock / PolandRock Festival, Jarocin Festival, Opener Festival, Orange Festival, Męskie Granie, Europejski Stadion Kultury, CJG Festiwal, Sopot Top of the Top Festival, Kazimiernikejszyn, Green Festival i wielu innych).
W 2022 zespół supportuje KINGS OF LEON podczas koncertu we Wrocławiu.

Opinie

 • muzyka alternatywna , pop
  paź 5
  środa, g. 19:00
  Gdańsk, Drizzly Grizzly
  Princess Chelsea